Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Peter Madseni orginaalkoomiksid Rahvusraamatukogus

17.03.2016

 

Täna kell 17 avatakse Eesti Rahvusraamatukogu 6. korruse näitusesaalis Taani kunstniku Peter Madseni originaaljoonistustest näitus „Valhalla – iidsed jumalad on tagasi“.

 

Peter Madseni Valhalla-seeria koomiksiraamatud elustavad lood iidsetest Skandinaavia jumalatest Põhjamaade mütoloogias, mis on meieni jõudnud 800 aastat tagasi kirja pandud Islandi Eddade ja saagade lugude kaudu. Näitusel on harukordne võimalus tutvuda seitsme koomiksiraamatu tiitellehe kujunduste ja originaaljoonistuste valikuga.

 

“Peter Madseni näitus on suurepärane sissejuhatus Põhjamaade mütoloogia maailma. Kahe lapse uudishimulike silmade läbi saame sellesse visata täpse ja sageli liigutava pilgu ning kõikidele külastajatele avaneb Rahvusraamatukogus suur lugudelaegas. See on kunst ja jutuvestmine oma parimas vormis,” kirjeldab väljapanekut Simon Drewsen Holmberg, kes juhib näituse Tallinnasse toonud Taani Kultuuri Instituuti Eestis, Lätis ja Leedus.

 

Peter Madsen (1958) on kunstnik ja illustraator, kirjanik, filmirežissöör ja õppejõud. Esimesed koomiksid avaldas ta juba 15-aastaselt. Madseni koomiksiraamatute seeria  „Valhalla” (1979–2009) on avaldatud 11 keeles. Ta on lavastanud ka samanimelise joonisfilmi, mis aastal 1987 pälvis Cannes’i filmifestivalil lastefilmide kategoorias publikuauhinna. 

 

Joonisfilmi “Valhalla” saab näituse ajal Rahvusraamatukogus vaadata. Tutvu kaasnevate sündmuste kavaga siin.

Registreerimine: tllambvalhal@um.dk

 

Lisaks muudele üritustele toimub õpilaste koomiksikonkurss, mis kestab 1. aprillini. Võitjatel on võimalus oma töid 4.–14. aprillini Rahvusraamatukogus eksponeerida.

 

Näituse korraldas Taani Kultuuri Instituut Eestis, Lätis ja Leedus koostöös Kuningliku Taani Saatkonnaga Tallinnas ja Eesti Rahvusraamatukoguga. Näitust sõidutab DSV. 

 

Näitus on avatud 14. aprillini.

 

Lisainfo:

Lea Hein, tel. 630 7148, e-post Lea.Hein@nlib.ee

Krõõt Filippov, tel. 630 7254, e-post Kroot.Filippov@nlib.ee

Kirke Torpan,  tel. 630 6431, Kuninglik Taani Suursaatkond, e-post kirtor at um dot dk

 

 


 digitaalarhiiv digar