Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Raamatukogupäevad toovad põnevaid kohtumisi

19.10.2011

20.–30. oktoobrini toimuvad üle Eesti raamatukogupäevad „Kohtume raamatukogus“.
Kohtuda võib oma raamatukoguhoidja, hea sõbra või lemmikkirjanikuga, keda oled ammu tahtnud silmast silma näha. Samuti lemmikraamatu, -muinasjutu, -video või –muusikaga. Õpetlikud ja kasulikud on kohtumised andmebaaside ja uute tehniliste vahendite, e-lugeri ja e-raamatuga, millega esmane tutvus võib aset leida just kooli- või rahva-, õppeasutuse või teadusraamatukogus. Olete oodatud osalema ja soovime teile põnevaid kohtumisi!

Neljapäeval, 20. oktoobril kell 11 avatakse raamatukogupäevad Paide Kultuurikeskuses (Pärnu 18).
Avapäeval kõnelevad raamatust ja raamatukogust, lugemisest ja kirjutamisest kultuuriminister Rein Lang, ajakirja "Akadeemia" peatoimetaja Toomas Kiho, kirjanik Indrek Hargla, Eesti Kunstiakadeemia professor David Vseviov ning Paide ühenduse Weissenstein juhatuse esimees Rainer Eidemiller. Kava.

Reedel, 21. oktoobril algusega kell 11 toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (Tallinn, Rävala pst. 16) teadus- ja erialaraamatukogu päev. ERÜ annab sellel päeval üle "Teadus- ja erialaraamatukogu aasta teo" auhinna. Kava.

Pühapäeval, 23. oktoobril tähistatakse eesti raamatu päeva.
Raamatukoguhoidjate Ühingu üleskutsel tähistasid raamatukogud eesti raamatu päeva esimest korda 23. oktoobril 2001.

Esmaspäeval, 24. oktoobril algusega kl 11.30 toimub Rahvusraamatukogu kuppelsaalis eesti raamatu päev pealkirja all “Eesti kirjandus ja unistus eurooplusest”, mis on ühtlasi pühendatud Friedebert Tuglase 125-ndale sünniaastapäevale. Ettekannetega esinevad kirjanik Tiit Aleksejev, ajakirjanik ja kirjanik Imbi Paju, Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse teadur Mirjam Hinrikus ja kirjandusloolane Toomas Haug. Päeva juhib Rahvusraamatukogu teadus- ja arenduskeskuse eesti kirjanduse referent Maire Liivamets.

Üritus on tasuta, osavõtt ja registreerime eesti raamatu päevale toimub 20. oktoobrini Krista.Talvi@nlib.ee või telefon 6307 129.

Teisipäeval, 25. oktoobril toimub infokirjaoskuse päeva lõppvõistlus Tartu Linnaraamatukogus. Täpsem võistluse juhend paikneb ERÜ kodulehel.

Reedel, 28. oktoobril toimub XI maaraamatukoguhoidja päev Sõmeru Keskuse hoones (Kooli 2). Keskendutakse kultuurile ja kultuurikandjatele Virumaal ning antakse üle aasta maaraamatukoguhoidja 2011 auhind. Kava.
 


 digitaalarhiiv digar