Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvuskaaslaste II konverents toob kokku eestlasi 19 riigist

29.09.2011

 30. septembril ja 1. oktoobril toimub Tallinnas Eesti Rahvusraamatukogus rahvuskaaslaste II konverents, kus tehakse vahekokkuvõte programmi senisest käigust ning arutatakse programmi põhiseisukohti edasiste tegevuste kavandamiseks. Konverentsil kohtuvad ligi 200 rahvuskaaslast 19 riigist, nende hulgas väliseesti kogukondade ja organisatsioonide esindajad, teadlased ning poliitikud.

Rahvuskaaslaste programm (2009-2013) on Vabariigi Valitsuse poolt kinnitatud riiklik arengukava, mille põhieesmärk on toetada eestluse säilitamist ja arendamist väljaspool Eestit. Programmi viivad ellu Haridus- ja Teadusministeerium, Kultuuriministeerium, Välisministeerium ja Siseministeerium.

Konverents algab Euroopa Eestlaste Koori etteastega, tervituskõned peavad haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo, kultuuriminister Rein Lang ja Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu esimees Jaak Juhansoo.

Konverentsi avapäeval esinevad programmi kuraator, Haridus- ja Teadusministeeriumi nõunik Aho Rebas, Tartu Ülikooli teadlased Aune Valk, Triinu Ojamaa ja Tiit Tammaru, Haridus- ja Teadusministeeriumi nõunik Jüri Valge, Kultuuriministeeriumi asekantsler kultuurilise mitmekesisuse ja välissuhete alal Anne-Ly Reimaa ja Eesti Keele Instituudi vanemteadur Jüri Viikberg .
Pärast ettekandeid toimuvad arutlused neljas sektsioonis: „Keel ja haridus“, „Kultuuripärand ja kirikud“, „Kultuur ja info“ ning „Ränne“.

Avatud on näitus väliseesti ajakirjandusest. Konverentsi kultuuriprogrammi sisustavad Euroopa Eestlaste Koor ja teater Varius näidendiga „His Master’s Voice“.
Pühapäeval, 2. oktoobril kell 11 toimub pidulik jumalateenistus Toomkirikus.

Konverentsi korraldavad Haridus- ja Teadusministeerium ning rahvuskaaslaste programmi nõukogu.

Konverentsi ajakava.

Lisainformatsioon: Aho Rebas, tel. 505 2030, aho.rebas@hm.ee.
 


 digitaalarhiiv digar