Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogu on taas avatud

24.08.2012

Rahvusraamatukogu avas lugejatele uksed esmaspäeval, 27. augustil kell 12. Remonditööd lugemissaalides on lõppenud, ent hoone teistes osades remont kestab.

Raamatukokku pääseb läbi uue pöördukse, lugemissaalides on vahetatud aknad, paigaldatud uus valgustus, renoveeritud ventilatsiooni- ja kliimasüsteem. Lugemissaalid on avatud, arvutitöökohad ja WiFi ühendus toimivad. Kuna hoidlates pole süsteemid veel lõplikult renoveeritud, võib laenutamises esineda tõrkeid.
Ajutiselt on suletud harulduste ja arhiivkogu saal.

Raamatukogu on avatud augusti lõpuni suvise graafiku järgi esmaspäevast reedeni kella 12-18, alates 1. septembrist laupäeviti 12-19 ja esmaspäevast reedeni 11-20.

Raamatukoguhoone teistes osades remonditööd jätkuvad 15. oktoobrini. Vahetatakse aknaid, remonditakse katuseid, töö käib ka Toom-Kuninga tänava ülekäigul. Seoses sellega võib esineda elektrikatkestusi, segavat müra ja tolmu. Palume mõistvat suhtumist!

Avatud on kohvik ja fuajees asuvad poed. Parkimispileteid raamatukogu infoletis enam ei müüda, lähim parkimisautomaat asub Tõnismägi ja Hariduse tänava nurgal. Ka pangaautomaati Rahvusraamatukogus enam ei ole, lähim pangaautomaat asub Tõnismägi 1 poe ees.

Rekonstrueerimistööd Rahvusraamatukogus algasid juba märtsi lõpus ja kestavad 15. oktoobrini. Töid teostab AS Merko Ehitus ja need on seni kulgenud plaanipäraselt. Rekonstrueerimise tulemusel muutub 1993. aastal valminud raamatukoguhoone tunduvalt energiasäästlikumaks, mis võimaldab edaspidist kulude kokkuhoidu. Paranevad lugemissaalide kliima, valgustus ja teavikute hoiutingimused.

Tere tulemast Rahvusraamatukokku! Olete oodatud!

Lähem teave:
Janne Andresoo, Eesti Rahvusraamatukogu peadirektor, tel. 630 7600, janne.andresoo@nlib.ee
Annika Koppel, Eesti Rahvusraamatukogu avalike suhete osakonna juhataja, tel. 630 7260, annika.koppel@nlib.ee


 digitaalarhiiv digar