Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogu avab merekultuuriaasta

11.03.2016

Esmaspäeval, 14. märtsil kell 17 avab Eesti Rahvusraamatukogu fuajeealas uue galerii ja merekultuuriaasta avanäituse „Meresõnad“. Näituse avavad Rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo, merekultuuriaasta ellukutsuja Urve Tiidus ja üks esindajatest Marko Matvere. 

 

Näitus on koostatud Rahvusraamatukogu parlamendiinfo keskuse, laenuosakonna ja kunstide teabekeskuse koostöös ja tutvustab mereainelist kirjavara, keskendudes ilukirjandusele, luulele, muusikale, mereajaloole ja -õigusele. 

 

„Uus galerii loob aluse traditsioonile tutvustada aastaringi Rahvusraamatukogu kogusid. Mereaasta annab suurepärase võimaluse näidata meie mitmekesist ja külluslikku kogu. Meile on oluline olla osa merekultuuriaastast, sest nii saame edasi anda meie maja kultuuripärandit ja võtta osa festivalihõngulisest programmist,“ arutleb RRi näituste osakonna juhataja Ave Tölpt.  

 

Näituse kõrval on valminud kultuurikava, millega on võimalus tutvuda siin. 

 

Esinevad Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere, luuletaja Kristiina Ehin, helilooja Pärt Uusberg, stsenarist-režissöör Martti Helde, Marko Matvere ja Peep Raun ning Ingrid Rüütel ja Kihnu Poisid. 

Registreerumine: expo@nlib.ee. 

 

Täname toetuse eest Hasartmängumaksu Nõukogu. 

Näitus on avatud 23. detsembrini.

 

Lisainfo: 

Ave Tölpt, tel. 630 7150, e-post Ave.Toelpt@nlib.ee

Krõõt Filippov, tel. 630 7254, e-post Kroot.Filippov@nlib.ee

 


 digitaalarhiiv digar