Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogu avab üleeuroopalise klaasikunstinäituse

28.04.2016

Täna kell 17 avatakse Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis Euroopa nüüdisaegse klaasigravüüri näitus „Gravur on tour“. Näha saab moodsat klaasikunsti, mida on kirjeldatud kui omanäolist, mitmekülgset, traditsioonilist ja uudset lähenemist ühendavat kunstiliiki. Eesmärk on tutvustada graveerimise kui ühe vanima ja suurt süvenemist nõudva, kuid vähem tuntud tehnika väljendusvõimalusi tänases klaasikunstis.

Rahvusvahelise näituse idee pärineb inglise kunstnikult Katharine Colemanilt ning teostati aastal 2014 Saksamaal. Näituse esmaesitlus toimus Inglismaal 2015. aasta mais, järgnesid Belgia, Holland ja Tšehhi. Tänaseks on ekspositsioon jõudnud Eestisse, liigub siit naaberriiki Soome ning lõpetab ringreisi sünnipaigas Saksamaal. Osaleb 31 kunstnikku kümnest Euroopa riigist, Eestist Eeva Käsper, Mare Saare ja Tiina Sarapu.

Lisaks põhinäitusel esinejatele on Tallinnas esindatud veel neli klaasikunstnikku Eestist: Pilvi Ojamaa, Eve Koha, Peeter Rudaš ja Riho Hütt. Üldpilti rikastavad ka graveeringud Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti osakonna initsiatiivil Tallinna esinema kutsutud eesti, iiri, jaapani ja saksa üliõpilastelt, kelle töödes näeb uue põlvkonna julget ja vaba teemade ning materjalide käsitlust.

Näituse rahvusvahelise töörühma tuumiku moodustasid Katharine Coleman, Norbert Kalthoff ja Wilhelm Vernim, lisaks Jeroen Maes (Belgia), Jakobine von Dömming ja Hein van der Water (Holland), Jaroslava Votrubová ja Helena Braunová (Tšehhi), Mare Saare (Eesti), Uta Laurén (Soome) ja Karin Rühl (Saksamaa).

Näitus jääb avatuks 22. maini 2016.

Lisainfo:

Lea Hein, Rahvusraamatukogu näituste osakonna projektijuht, Lea.Hein@nlib.ee, tel. 630 7148
Krõõt Filippov, Rahvusraamatukogu kommunikatsioonispetsialist, Kroot.Filippov@nlib.ee, tel. 630 7254
 


 digitaalarhiiv digar