Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogu esitleb väljaannet „Heinrich Stahli elu ja looming“

22.10.2014

23. oktoobril algusega kell 11 toimub Rahvusraamatukogu väikeses konverentsisaalis seminar „Konfessioon ja kirjakultuur” ning esitletakse Rahvusraamatukogu toimetiste seerias „Raamat ja aeg” ilmunud Piret Lotmani monograafiat „Heinrich Stahli elu ja looming”.

Seminaril arutletakse Eesti kirjakultuuri mõjutanud tegurite üle hiliskeskajal ja varauusajal. Tähelepanu keskmes on kirjasõna areng eri konfessioonidega piirkondades. Heinrich Stahli loomingu käsitlemisel on esitletavas raamatus seevastu asetatud põhirõhk tema teoste sisule ning nende rollile eestlaste väärtushinnangute kujundamisel. Seminari ettekanded on aluseks Rahvusraamatukogu toimetiste järgmisele väljaandele.

Raamatu „Heinrich Stahli elu ja looming“ väljaandmist ning seminari korraldamist toetasid Eesti Kultuurkapital ja Hasartmängumaksu Nõukogu.

Rahvusraamatukogu toimetiste allseerias „Raamat ja aeg” on varem ilmunud Piret Lotmani koostatud artiklikogumikud „Ajalookirjutaja aeg“ ja „Lugemise kunst“. Monograafia „Heinrich Stahli elu ja looming” saab peagi kättesaadavaks raamatukogu veebipoest.

Foto: Teet Malsroos


 digitaalarhiiv digar