Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogu Euroopa Liidu infokeskuse saalis on avatud näitus “Teel Euroopa Liitu : 20 aastat Euroopa lepingu sõlmimisest.”

29.09.2015

Esseni tippkohtumisel 15. detsembril 1994 võeti vastu otsus alustada Eesti, Läti ja Leeduga läbirääkimisi Euroopa Liidu suhete alusdokumendi, Euroopa lepingu üle (Euroopa Ühenduste ja nende liikmesriikide ning Eesti Vabariigi vaheline assotsieerumisleping).

12. juunil 1995. aastal kirjutati leping alla. Eesti Riigikogu kinnitas lepingu ühehäälselt 1. augustil 1995. Euroopa Parlament andis oma lõpliku heakskiidu 15. novembril. Esimeste liikmesriikidena kiitsid lepingu heaks Taani ja Rootsi.

Euroopa leping jõustus 1. veebruaril 1998 ning jäi Eesti liitumisprotsessi juriidiliseks aluseks, kuni ühinemisleping selle 2004. aastal välja vahetas. Leping ei andnud küll Euroopa Liiduga liitumise tagatist, kuid sedastas Eesti lõppeesmärgi saada Euroopa Liidu liikmeks ning lõi raamistiku Eesti järkjärguliseks lõimumiseks. Leping soodustas Eesti süsteemset ja igakülgset valmistumist liikmelisuseks.

Näitusel saab tutvuda raamatute ja artiklitega, mis seda olulist etappi Eesti ja Euroopa Liidu vahelistes suhetes kajastavad.

Näitus jääb avatuks 28. septembrist 6. novembrini.

Lisainfo:
Merle Tõniste, Rahvusraamtukogu parlamendiinfo keskus, Euroopa Liidu töörühm, tel. 6307 114, merle at nlib dot ee.
 


 digitaalarhiiv digar