Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogu läheb üle suveajale

01.07.2014

1. juulist on Rahvusraamatukogu avatud esmaspäevast reedeni kella 12-18 ning kollektiivpuhkuseks suletud 7.-20. juulini. Lühendatud suveaeg kehtib augusti lõpuni.

„Kahenädalane kollektiivpuhkus võimaldab raamatukogul teostada mürarikkaid remonditöid ning samas kulusid kokku hoida,“ ütles raamatukogu peadirektor Janne Andresoo. „Võrreldes varasemate aastatega võib siiski heameelt tunda, et on leitud võimalus suvist kinniolekuaega lühendada.”

Internetist on kättesaadav e-rahvusraamatukogu digar.ee, mille nutiseadmesõbraliku kasutajaliidese kaudu leiab muu hulgas 116 Eesti kirjandusklassika teost Eesti esimeste vabalt kättesaadavate EPUB vormingus e-raamatutena, mille valmistamist toetas eelmisel aastal Kultuuriministeerium. Artiklite otsinguks saab kasutada Otsinguportaali (portaal.nlib.ee), mis annab juurdepääsu 130 000 võõrkeelsele e-raamatule ja -ajakirjale ning 230 andmekogule, sh. 43 teadusartiklite andmebaasile, mis on kättesaadavad ka väljaspool raamatukogu sisse loginud kasutajatele. 

Enne suvepuhkust tasub e-kataloogist ESTER (tallinn.ester.ee) tellida kirjandust kojulaenamiseks, tellimise ooteaeg on lühenenud 15 minutile. Seoses 9. juulil Eesti Raamatukoguvõrgu Konsortsiumi üleminekuga Tallinna ja Tartu ühisele e-kataloogile võib kataloogi kasutamisel esineda häireid. 

Rahvusvaheliste standardnumbrite ISBN ja ISMN keskus on 7.-20. juulini avatud esmaspäevast reedeni 9-13. ISSN standardnumbritega seotud päringutele vastatakse jooksvalt.

Raamatuid saab tagastada E-P 7-22 Endla tn 3


 digitaalarhiiv digar