Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogu tähistab Neeme Järvi 80. sünnipäeva

30.05.2017

1. juunil kell 15 avaneb Rahvusraamatukogus erakordne võimalus tähistada  Neeme Järvi 80. sünnipäeva, mille auks on koostatud näitus “Sissevaade Neeme Järvi loomingulisse arhiivi”.


Rahvusraamatukogu kunstide teabekeskuse juhataja Katre Riisalu: „Neeme Järvi arhiiv on Rahvusraamatukogus hoiul olevatest isikukogudest suurima rahvusvahelise haardega kollektsioon. Arhiivi eripalgeline materjal on tõeliselt inspireeriv ning peegeldab muljetavaldavalt maestro Eesti missiooni.“”


Väljapanek on külluslik ning annab ülevaate maestro orkestritest ja aastatepikkusest kontserditegevusest maailmas. Tutvuda saab raamatute, heliplaatide, kavalehtede, plakatite, ajalehelõigete, fotode, õnnitlustelegrammide, aukirjade, tänukaartide ja austajate koostatud fännialbumitega.


Koostöö maestro ja Rahvusraamatukogu vahel sai alguse juba 1992. aastal, kui Neeme Järvi kinkis raamatukogule pea kõik selleks ajaks salvestatud ligi 200 CD-d. Sealt alates on maailma ühe enim salvestanud dirigendi heliülesvõtted jõudnud ka Rahvusraamatukokku. Näitusel on võimalik kuulata nendest valikut ja vaadata kontserdisalvestiste DVD-sid. Lisaks ekspositsiooniga tutvumisele saab ka teadmisi proovile panna mängulistes tegevustes.


Neeme Järvi on juhatanud pea kahtsadat orkestrit Euroopas, Ameerikas ja Aasias ning ta on rohkem kui kuuesaja helikandjaga maailma üks enim salvestanud dirigente, tema nime ihkavad oma afiššidele kõik kontserdimajad.


Näituse pidulikku avamist saadab Tallinna 21. Kooli noor dirigent Kasper
Joel Nõgene 3.a klassi orkestriga Lydia Rahula juhendamisel.
Näituse koostasid Katre Riisalu, Nansi Leppik, Kaja Loel ja Rena Tüür.
Kujundaja: Tiiu Laur

Näitus on Rahvusraamatukogu 6. korruse näitusesaalis.
Avatud 17. juunini.


Lisainfo:
Katre Riisalu, Eesti Rahvusraamatukogu kunstide teabekeskuse juhataja,
e-mail Katre.Riisalu@nlib.ee , tel. 6307 143


Ave Tölpt, Eesti Rahvusraamatukogu näituste osakonna juhataja, e-mail
Ave.Toelpt@nlib.ee , tel. 6307 150


Krõõt Mõttus, Eesti Rahvusraamatukogu kommunikatsioonispetsialist,
e-mail Kroot.Mottus@nlib.ee, tel. 58 174 399


 digitaalarhiiv digar