Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogus toimub 7.-9. aprill Tallinna raamatumess. Oodatud on suured ja väikesed raamatusõbrad

06.04.2016


Tallinna raamatumess ootab suuri ja väikesi raamatusõpru!

Rahvusraamatukogus on 7.–9. aprillil Tallinna raamatumess. Üle 30 Eesti tippkirjastuse pakuvad uudiskirjandust ja hea hinnaga raamatuid. Toimub palju üritusi alates töötubadest, raamatuesitlustest, kohtumistest autoritega kuni teatrietendusteni igas vanuses raamatusõpradele. Kavas on ka põnevad seminarid ja koolitused. Teretulnud on nii eesti kui ka vene keelt valdavad lugejad.

Tänavu keskendub raamatumess varasemast enam lastele, sest pisikestele raamatusõpradele on planeerituid väga vahvaid arendavaid tegevusi. Ootame lapsi tähemängule koos Nukitsaga, meisterdama kirjatähtedest kolmemõõtmelisi esemeid ja rändama ajaloos illustraatori Tiia Metsaga. Lisaks sellele saab kuulata lugusid Teoteatri etenduses “Lipp lipi peal”. Noortel on võimalus arendada töötubades loovust ja lugemiskiirust. Lapsevanemad saavad teada, kuidas lapsi mängude kaudu lugema suunata. 

Täiskasvanud lugejatel on võimalik kohtuda paljude autoritega. Uusi raamatuid tutvustavad Seppo Zetterberg, Andrei Hvostov, Priit Pärn, Hilda Sabbo, Lia Virkus, Marek Kahro jpt. Koduraamatukogu eest õpetavad hoolitsema Rahvusraamatukogu restaureerimiskeskuse spetsialistid. Kirjastajad arutlevad raamatute turundamise teemadel. 

Raamatumess toob Eestisse ka kaks rahvusvahelist seminari. Neljapäeval, 7. aprillil avab raamatumessi IV Põhja- ja Baltimaade kirjandusfoorum, mis keskendub nendes riikides tegutsevatele pagulasautoritele ja vähemusrahvustest kirjanikele. Foorumil arutletakse, kuidas kaasata erineva kultuuritaustaga inimesi, kuidas teisi mõista ja end mõistetavaks teha. Kogemusi jagavad eri rahvustest loojad.

Reedel, 8. aprillil ootame kujundusgraafikuid ja kirjahuvilisi tüpograafiaseminarile „KIRJAK 4”. Rikkalikus programmis on loenguid kalligraafiast ja käekirja õpetusest koolides, raamatukujundusest ja disainimõtlemisest, tüpograafiast keskkonnas ja kirillitsast. Esinevad oma ala spetsialistid Põhja- ja Baltimaadest ning Venemaalt.

Tutvu raamatumessi kavaga siin

Mess on avatud Eesti Rahvusraamatukogu fuajees 7. ja 8. aprillil kella 10–20 ning 9. aprillil kella 10–17.

Messi korraldavad Eesti Kirjastuse Liit ja Eesti Rahvusraamatukogu koostöös Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse, Eesti Kujundusgraafikute Liidu, Eesti Lastekirjanduse Keskuse, Tallinna Keskraamatukogu, VAT Teatri ja mitme kirjastusega. Toetavad Eesti Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

Marika Kuldkepp

Rahvusraamatukogu kirjastamise peaspetsialist, tel. 630 7271

Marika.Kuldkepp@nlib.ee

 

Kaidi Urmet

Eesti Kirjastuste Liit, tel. 644 9866

kirjastusteliit@eki.ee

 

Krõõt Filippov

Rahvusraamatukogu kommunikatsioonispetsialist, tel. 630 7254

Kroot.Filippov@nlib.ee

 

VQFq1J8_ZhL1ZH7HJmCBJ9WdUV1Jz_cgnh9ejwXdoTc69r1Xn1nO-1p7fIFgSlPytXNqeDtJtAVTLa3MbIXODDgCMOU-qDmK=s0-d-e1-ft.gif

 


 digitaalarhiiv digar