Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogus avatakse kunstnik Katrin Karu isikunäitus „Ajatus“

09.10.2015

9.–31. oktoobrini 2015 on Eesti Rahvusraamatukogu fuajeegaleriis avatud kunstnik Katrin Karu isikunäitus „Ajatus“.

Näitusel on eksponeeritud seitse maali, millest iga maal peidab kunstniku sõnul endas üht hetke.

„Mõnes neis on mälestus meie enda elust ja mõned mälestused on need, mida me ühiselt jagame. Meist keegi pole kohtunud selle näituse peategelastega, kuid ometi on meil nendega seotud meenutusi. On see Jakobsoni suu, mis kõneles nii põllumeeste kui ka ajalehe eestvedamisel, Kreutzwaldi terav pilk, mille läbi said kirja meie rahvajutud või Koidula uhkus, mis on omane julgele avatud naishingele. Läbi nende kolme Eesti suurkuju tahtsin kirjeldada seda, mida tähendab minu jaoks Eesti – tarkus, teravus ja uhkus,“ räägib Katrin Karu.

 „Veel tugevaimgi on tunne, mille tekitab sookail või aja kulg suvemetsas, öine lilleaas või lõputu karge meri. Sellised tunded, meeleolud ja värvid kõnelesid minu peas sel suvel, luues neid maale. Need on isiklikud hetked, ent samas on need ka meie ühised hetked, olgu need toimunud täna või sada aastat tagasi. Elu toimub ilma ajata, Eesti on kogu aeg.“

Katrin Karu alustas kunstiõpinguid kuueaastaselt Viimsi Lastekunstikoolis, seejärel läbis kursused Eesti Kunstiakadeemias ja õpingud Tallinna Ülikoolis. 2010. aastast tegutseb Karu vabakutselise maalikunstnikuna.

Näitus “Ajatus” avatakse Rahvusraamatukogus reedel, 9. oktoobril kell 17.30.

Lisainfo:
Ave Tölpt, Eesti Rahvusraamatukogu näituste osakonna juhataja, ave.toelpt@nlib.ee, tel 5680 7150
www.behance.net/katrinkaru
 


 digitaalarhiiv digar