Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogus avatakse Priit Vaheri maalinäitus

05.12.2017

Täna avatakse Eesti Rahvusraamatukogu 6. korruse galeriis Priit Vaheri maalinäitus „Seitsekümmend“. Näitusel tutvustab autor läbilõiget viimaste aastate maaliloomingust, tähistades sellega ka oma 70. sünnipäeva.

„Pikki aastaid huvitas mind kunstipäraste eksliibriste loomine. Olen neid eksponeerinud isikunäitustel ning osalenud paljudel grupinäitustel Eestis, Soomes, Leedus, USAs, Itaalias, Saksamaal, Slovakkias, Hongkongis, Belgias, Türgis, Hiinas ja Argentiinas. Viimastel aastatel on tugevnenud huvi aga abstraktse kunsti vastu. Praegune näitus on minu rahutu hinge spontaanne avaldus, palun seda sellisena vastu võtta,“ räägib oma loomingust Priit Vaher.

Priit Vaher (s. 1947) on Eesti tuntud filmikunstnik, graafik, ekslibrist ja telesaadete produtsent, kes suure osa elust töötanud filmistuudios Tallinnfilm, alates 1979. aastast ka kunstnik-lavastajana filmides Karikakramäng, Ideaalmaastik, Arabella, mereröövli tütar, Keskea rõõmud, Ainult hulludele, Madude oru needus jt. Tema osavõtul on valminud kokku 30 mängufilmi ja teda on tunnustatud parima kunstnikutöö eest filmides Ideaalmaastik ja Arabella, mereröövli tütar. 2010. aastal sai ta Kanada EstDocs filmifestivalil žürii ja publiku auhinna dokumentaalfilmi Palusalu ja 2012. aastal dokumentaalfilmi Sinine kõrb eest. Ta on Eesti Kinoliidu ja Eesti Kunstnike Liidu liige.

Olete avamisele oodatud! Näitus jääb avatuks 20. detsembrini 2017.

Lisainfo:
Lea Hein, projektijuht, Lea dot Hein at nlib dot ee, 630 7148
Kerti Kulper, kommunikatsioonispetsialist, Kerti dot Kulper at nlib dot ee, 630 7254

 

 


 digitaalarhiiv digar