Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogus avati Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor üliõpilasdisaini näitus Ü-Di-5.

10.12.2014

Eile avati Eesti Rahvusraamatukogu 6. korruse galeriis iga-aastane Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor (EEK) loomemajanduse õppesuuna disainiüliõpilaste parimate tööde näitus Ü-Di-5.
Lühend Ü-Di tähendab üliõpilasdisaini ja 5 märgib, mitmendat korda näitus toimub. Seega nüüdseks viiendat õppeaastat mööda Eestit liikuv ja pidevalt arenev näitustesari esitleb üliõpilaste tööde paremikku. Nagu tavaks, on vaatajate ees näha parimaid palasid rõivadisaini, sisekujunduse ja graafilise disaini viimase aja üliõpilastöödest. Ü-Di-5 annab valikulise läbilõike värskete ettevõtlike disainerite küpse loometee algusest.
EEK rektori Krista Tuuliku sõnul on näitus heaks tõukelauaks. “Järjekorras viies üliõpilastööde näitus Ü-Di-5 on tõenäoliselt mitmele tulevasele tippdisainerile esimeseks avalikuks näituseks. Millegi loomine saab terviklikuks alles siis, kui seda teistega jagada. Hea idee ei aita maailma, kui sellest ei räägita. Ja kunst ei saa muutuda surematuks, kui keegi seda näinud ei ole.”
Näitus jääb Rahvusraamatukogus avatuks 19. detsembrini.
Ü-Di sarja krooniks on õppeaasta lõpus Tallinna Õpetajate Majas esitletav näitus Ü-Di+, mis koosneb üliõpilaste parimatest lõputöödest.
EEK on suurim erakool ja suurima õppekeskuste võrgustikuga kõrgkool Eestis. Koolis saab õppida nii rakenduskõrghariduse kui ka magistriõppe tasemel ärinduse-halduse, kunstide ning infotehnoloogia õppekavagruppides eesti ja vene keeles.
2015. aasta sügisel avatakse uued õppekavad: Start-up ettevõtlus, Arvutimängude disain, Loovkirjutamine.
Kätlin Onton
Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor
tel. 555 30 393
katlin at eek dot ee
 


 digitaalarhiiv digar