Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogus avati näitus Eesti aladel kehtinud karistusseadustikest

26.08.2015

Eesti Rahvusraamatukogu õigusteaduse ja rahvusvaheliste organisatsioonide lugemisaalis on avatud näitus Eesti aladel kehtinud karistusseadustikest.

Esimene Venemaa süstematiseeritud kriminaalõiguse normide kogu võeti vastu 1845. aastal. Eestikeelses kirjanduses on seda nimetatud vanaks nuhtlusseadustikuks või lihtsalt nuhtlusseadustikuks.

Seoses kohtureformidega lisandus 1864. aastal nuhtlusseadustikule rahukohtu nuhtlusseadustik. Kolmandaks karistusõigust muutnud allikaks peetakse 1889. aasta vallakohtu nuhtlusseadustikku.

1903. aastal kinnitas tsaar Nikolai II uue nuhtlusseadustiku, mis võeti aluseks ka Eesti kriminaalseadustiku koostamisel. 1929. aastal vastu võetud kriminaalseadustik jõustus 1935. aastal ja sellega kaotasid kehtivuse tsaariaegsed nuhtlusseadustikud.

Näitusel saab tutvuda nimetatud seadustike trükiväljaannetega vene, saksa ja eesti keeles. Lisatud on ka valik artikleid ja ajalookäsitlusi.

Näitus on koostatud sooviga aidata õigusajaloo üliõpilastel nuhtlusseadustikes paremini orienteeruda ning tutvustada meie kogusid. Näitus jääb avatuks 10. oktoobrini.

Lisainfo:
Katrin Ordlik, Eesti Rahvusraamatukogu parlamendiinfo keskuse õigusinfo töörühm, tel. 630 7211, Katrin.Ordlik@nlib.ee
 


 digitaalarhiiv digar