Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogus esitletakse nahakunstnike nägemust Eesti kirjandusest

19.02.2018

Alates 21. veebruarist saab Eesti Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis tutvuda Eesti Nahakunstnike Liidu näitusega „Eesti kirjandus eesti köites“. Eesti Nahakunstnike Liit pakkus nüüdisaegse eesti kirjanduse loomingulist interpreteerimisvõimalust 42 aktiivselt tegutsevale köitekunstnikule. Värsked teosed on esitletud koos vanema köitepärandiga Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi, Adamson-Ericu Muuseumi, Tallinna Linnamuuseumi, Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu ja Eesti Rahvusraamatukogu kogudest ning erakogudest.

Väljapanekus on näha vanemas ja uuemas kuues raamatuid Kristjan Jaak Petersonist kuni nüüdisaegsete noorte autoriteni, sealhulgas mitme kunstniku köidetuna armastatud klassikute O. Lutsu, Fr. Tuglase, M. Underi, A. H. Tammsaare, J. Krossi ja D. Kareva teoseid. Kokku on näitusel eksponeeritud 70 eesti köitekunstniku teostena 140 eesti kirjaniku belletristika 1920. aastatest tänapäevani.

Ühtlasi on näitus austusavaldus eesti kirjandusele ja köitekunstnike sünnipäevakingitus 100-aastasele Eesti Vabariigile. Pikk ajatelg annab võimaluse vaadelda köitekunsti arengut, sest ka eesti professionaalne nahakunst tähistas läinud aastal 100. sünnipäeva.

Täname koostööpartnereid Kirjanike Liitu, Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi, Rahvusraamatukogu, Adamson-Ericu Muuseumi ja TLÜ Akadeemilist Raamatukogu näituse koostamisel osutatud abi eest ning projekti toetajaid EV 100 korraldustoimkonda, Kodanikuühiskonna Sihtkapitali ja Eesti Kultuurkapitali, ennekõike aga eesti kirjanikke, kes oma teoseid näituse heaks on annetanud. Näitus jääb avatuks 20. märtsini.

 

Lisainfo:

Lea Hein, projektijuht, Lea dot Hein at nlib dot ee, 630 7148

Kerti Kulper, kommunikatsioonispetsialist, Kerti dot Kulper at nlib dot ee, 630 7254

 

 


 digitaalarhiiv digar