Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogus kohtuvad Eesti ja Itaalia graafikud

17.04.2017

Täna, 17. aprillil kell 17 avatakse Eesti Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis Itaalia ja Eesti graafikanäitus „Peegel – silmast silma“.
UNESCO Vicenza Klubi (Vicenza Club for UNESCO) on toetamas ja esitlemas juba teistkordset väljapanekut „Peegel – silmast silma“, mis pakub võimalust loominguliselt võrrelda eri riikide graafikat. Nii nagu näod peeglis, peegelduvad kunstis emotsioonid ja mõtted. Kuuekümnele kunstnikule tehti ettepanek esitleda oma töid rahvusvahelisele vaatajaskonnale, et saaks võrrelda visioone, teemasid ja tehnikaid ning kogeda, kuidas inspiratsioon ületab aja ja ruumi piire.


Näitusel esineb 21 Eesti ja 30 Itaalia kunstnikku.

Eestist: Britta Benno, Eve Eesmaa, Gudrun Heamägi, Inga Heamägi, Külliki Järvila, Kalli Kalde, Kaija Kesa, Harri Leppänen, Silvi Liiva, Raul Meel, Enno Ootsing, Tauno Ostra, Illimar Paul, Lilli-Krõõt Repnau, Lembe Ruben, Reti Saks, Krista Simson, Bob Sparham, Merike Sule-Trubert, Evi Tihemets, Kelli Valk. Itaaliast: Debora Triscari, Marina Vidali, Alberto Balletti, Valeria Bertesina, Sergio Bigolin, Veronica Longo, Marcello Fraietta, Giuseppe Vigolo, Valentino De Nardo, Giovanbattista Nitti, Paolo Dolzan, Marta Viviani, Daniela Savini, Raffaello Margheri, Massimiliano Milia, Lucio Statti, Eleonora Spada, Maria Rosanna Cafolla, Nedda Bonini, Irene Podgornik Dadia, Margherita Michelazzo, Maurizio Muolo, Alice Russo, Virginia Dal Magro, Giulia Gentilcore Kaindy, Susy Piazza, Alessandra Angelini, Irene Sciolti, Marco Trentin, Valeria Prestigiacomo.


Näituse kuraator ja projektijuht on Valeria Bertesina. Eesti-poolne korraldaja on Inga Heamägi, Eesti Vabagraafikute Ühenduse esinaine, kelle juhtimisel valiti Itaalia ja Eesti osalejad. Kunstnikud eksponeerivad oma töid mõlemal näitusel, nii Eestis kui ka Itaalias.


Itaalia ja Eesti ühine näitusprojekt juhindub UNESCO 2005. aastal sõlmitud kultuuri väljendusvormide mitmekesisuse kaitse ja edendamise konventsioonist ning Euroopa Nõukogu 2005. aasta kultuuripärandi ühiskondliku väärtustamise raamkonventsioonist. Projekti eesmärk on kannustada dialoogi kunstimaailmas ja edendada kultuurilist mitmekesisust, mis on inimkonna ühine väärtus ning hädavajalik rahu ja sotsiaalse õigluse saavutamiseks ja püsimiseks.
Näitus jääb avatuks 6. maini 2017.

Näituse koostööpartneriteks on Enrico Tezza, UNESCO Vicenza Klubi president; Vicenza Paolo Gidoni, Qu.Bi Gallery Palazzo juht; Valmarana Braga; UNESCO Vicenza Klubi; Eesti Vabagraafikute Ühendus; Eesti Rahvusraamatukogu.

Lisainfo:
Krõõt Mõttus, Rahvusraamatukogu kommunikatsioonispetsialist, Kroot.Mottus@nlib.ee, tel 630 7254


Ave Tölpt, Rahvusraamatukogu näituste osakonna juhataja, Ave.Toelpt@nlib.ee, tel. 630 7150


Inga Heamägi, Eesti Vabagraafikute Ühenduse esinaine, ingaheamagi@gmail.com
 


 digitaalarhiiv digar