Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogus näeb rakendusarhitektuuri lõputöid

10.06.2015

Tallinna Tehnikakõrgkooli arhitektuuri instituut avab kolmapäeval, 10. juunil kell 17 Rahvusraamatukogus rakendusarhitektuuri õppekava üliõpilaste lõputööde näituse. 

Näituse kuraatori Mari-Liivia Jõerüüdi sõnul võimaldab lõputööde hea tase kõiki töid näitusel eksponeerida. Projektid kajastavad kooli lõpetanute arhitektuurse ja insenerliku mõtlemise taset pärast neli aastat kestnud õpinguid.

Jõerüüt märkis, et 28 näitusele koondatud töö näol on tegemist mitmekülgse kooslusega, kus iga projekt on isikupärase käekirjaga. Lisaks ideede graafilisele esitlusele planšettidel on eksponeeritud hoonete maketid, mis on tänuväärt materjal arhitektuurihuvilisele publikule lähedalt uurimiseks.

Tähelepanuväärsemate töödena tõi Jõerüüt välja Kaidi Põdra ideeprojekti jalakäijate ja jalgratturite alast Tallinnas Pärnu mnt ja Roosikrantsi tänava vahel, Marleen Stokkeby kunagise Arsenali tehaseala detailplaneeringu Tallinnas Erika tänaval ning Mark Grimitlihti looduslike pühapaikade arhitektuuri, kui vaid mõningaid nimetada.

Sellel aastal sajandat aastapäeva tähistava TTK rakendusarhitektuuri õppekava avati 1992. aastal.

Rahvusraamatukogu 6. korruse galeriis olev näitus jääb avatuks 1. juulini.
 


 digitaalarhiiv digar