Eesti Rahvusraamatukogu Uudiskiri

Hoiame mõtteid, et jagada neid teiega!  
Kui sa ei näe uudiskirja korrektselt, vajuta siia Rahvusraamatukogu uudiskiri
                                                                   
Marko Matvere astub üle pika aja publiku ette
Marko Matvere laulab mereballaade ja räägib purjelaevade ajaloost
Merekultuuriaasta on täies hoos. 20. mail kell 17 laulab Marko Matvere Rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis merelaule ja -ballaade ning räägib purjelaevanduse ajaloost kontserdil “Mulle meeldib maa!”. Teda saadab akordionil Peep Raun.

Marko Matvere: „Purjelaevanduse hiilgeajaks loetakse 16.­20. sajandit. Siis toimetasid raapurjede all sõitvad laevad kaupu ja väljarändajaid kõigisse maailmajagudesse. Sellest ajast pärineb ka meretöö teemaliste laulude traditsioon shanty, millest omakorda arenes tänapäevane, meile nii armas merelaul. Purjelaevade ajastu lõpetas aurumasina täiustamine ning lõpliku hoobi andis sisepõlemismootori kasutuselevõtt. Kõige ilusamad, romantilisemad ja lõbusamad laulud on tänapäeva jõudnud 19. sajandist. Laevad olid siis puust ja mehed rauast.“

Kontsert on tasuta.
Eelregistreerimine: expo@nlib.ee
Uudiskirjandus
Uued raamatud
Viienda korruse uuenenud lugemisalas on võimalik tutvuda Rahvusraamatukokku saabunud raamatute, jätk-, kaardi- ja noodiväljaannete ning muusikaliste heli- ja videosalvestistega.

Väljapaneku kestus on üks nädal, uus ekspositsioon igal kolmapäeval.
Euroopa Liidu infokeskus
Fookusteema - kasutajakeskne infolahendus
Rahvusraamatukogu toob Sinuni mitmekülgse info Euroopa Liidus toimuvast!
ELi infokeskuse kodulehel valmis teine teemaleht Fookuses, mis on pühendatud Suurbritannias tänavu 23. juunil toimuvale Euroopa Liidu referendumile. Teemalehel saab tutvuda raamatute, olulisemate dokumentide, internetiallikate, teadusartiklite ja Eesti meedia kajastustega. Rubriike täiendame jooksvalt.
Selle aasta alguses oli fookuses pagulaskriis.

Kasutajakeskseid teemalehti hakkas Euroopa Liidu infokeskus koostama sel aastal. Varem ilmus Euroopa Liidu päevakajalisi teemasid kajastav referaatväljanne Summaria Europensia .
Rahvusraamatukogu avab üleeuroopalise klaasikunstinäituse
Eksponeerime Euroopa nüüdisaegset graveeritud klaasi
21. maini on peanäitusesaalis avatud üleeuroopaline modernse klaasigravüüri näitus „Gravur on tour“. Mare Saare, Eesti Kunstiakadeemia professor ja näituse kuraator Eestis, viitab nüüdisaegsele klaasigraveeringule kui omanäolisele, mitmepalgelisele, nii traditsioonilist kui ka uudset lähenemist ühendavale kunstile. Osaleb 31 kunstnikku 10 Euroopa riigist. Eestit esindavad Eeva Käsper, Mare Saare ja Tiina Sarapu.
Näitused Rahvusraamatukogus
Näitused
21. maini harulduste kogu näitusesaalis Kadi Kiipuse köitekunstinäitus „Ex tempore“
21. maini peanäitusesaalis Euroopa nüüdisaegne klaasigraveering „Gravur on tour“
21. juunini 7. korruse humanitaarteaduste saalis „Sõprade kirjad on su poole teel. Kirjavahetust Eestis 17. sajandist kuni tänapäevani“
23. maini fuajeegaleriis Helle Lõhmuse ja Maarja Nõmmiku maalinäitus
23. maini 6. korruse galeriis Tallinna Looduskaitse Seltsi merekultuuriaastale pühendatud lastejoonistuste näitus
26. maini 6. korruse näitusesaalis Tšehhi Suursaatkonna näitus „Václav Havel & Edice Expedice. Totalitaarse Tšehhoslovakkia samizdat kirjastus“
1. juunist peanäitusesaalis Jüri koostatud näitus „Kunsti minu kodust II“
3. juunist harulduste kogu näitusesaalis Eesti Rahvusraamatukogu ja Eesti Ajaloomuuseumi koostöönäitus „Päris ja prii. 200 aastat pärisorjuse kaotamisest Eestis“
23. detsembrini 3. korruse trepigaleriis merekultuuriaasta avanäitus „Meresõnad“

Püsigaleriid
Eduard Wiiralti galerii 3. korrusel
Eesti riiklike teenetemärkide galerii 5. korrusel
Rahvusraamatukogu naiskoori kontsert
Tule kontserdile
Rahvusraamatukogu naiskoor annab 21. mail kell 17 Mustpeade majas koori 25. aastapäeva tähistamiseks kontserdi "Kõik muutub lauluks".

Esitusele tuleb eesti koorimuusika klassika (Ester Mägi, Arvo Ratassepp, Lembit Veevo, Raimond Valgre), samuti tänapäeva heliloojate teosed (Pärt Uusberg, Toomas Voll, Aare Kruusimäe jt). Esiettekandele tuleb Andres Lemba "Kõik muutub lauluks" ja Tiina Kiilaspea "Mitte poodi minna", mis mõlemad on kirjutatud Rahvusraamatukogu naiskoorile.Naiskoori plaati saab osta Rahvusraamatukogu infoletist ja esitluselt Mustpeade majas.
Kontsert on tasuta.

Eesti Rahvusraamatukogu
Tööruumid Rahvusraamatukogus
Kas otsid tööruume kesklinnas?

Unikaalse arhitektuuriga Eesti Rahvusraamatukogus on anda üürile valgusküllaseid, heas korras büroopindu suurusega 17-35 m2. Ruumid on värskelt remonditud, vajadusel leiame lahenduse möbleerimisel.

Büroopindadega tutvumiseks ja lisainformatsiooni saamiseks palun võta ühendust Katrin.Sepp@nlib.ee või helista tööpäeviti kella 9-16 tel. 630 7276.
Eesti Rahvusraamatukogu
Tõnismägi 2 15189 Tallinn Tel. 630 7611 Faks 631 1410 info at nlib dot ee
 

Eesti Rahvusraamatukogu Uudiskiri