Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogus tähistatakse rahvusvahelist GIS- ja geograafiapäeva

Kolmapäeval, 17. novembril peetakse Eesti Rahvusraamatukogus kuuendat korda geoinfosüsteemide (GIS) ja geograafia teabepäeva “Geograafia paneb paika”.

Teabepäeval, mida tähistatakse üle maailma, tutvustavad Eesti teadus-, õppe- ja riigiasutused ning erafirmad geograafia rolli igapäevaelus ja GIS-tehnoloogia rakendamise võimalusi eluvaldkondades.

Üritused algavad kell 10 ettekannetega suures konverentsisaalis ning tarkvaralahenduste, kaartide ja raamatute esitlustega fuajees. Arvutiklassis saavad õpetajad osaleda GISi kasutamise koolitusel. Korraldatakse ekskursioone raamatukogu 6. korrusel avatud näitusele „Eesti oma kaarditeod“ ja kuulutatakse välja geograafiateemaline joonistusvõistlus, mille võidutööd esindavad Eestit Rahvusvahelise Kartograafia Assotsiatsiooni (ICA) korraldataval Barbara Petcheniku 2011. aasta auhinnavõistlusel.

Sissepääs üritusele on tasuta. Teabepäeva korraldavad Eesti Geoinformaatika Selts, Tartu Ülikooli Geograafia osakond, Tallinna Tehnikaülikooli Mäeinstituut, Tallinna Ülikooli Loodusteaduste osakond, Eesti Rahvusraamatukogu, Keskkonnateabe Keskus, Statistikaamet, Maa-amet, Tallinna Linnaplaneerimise Amet, Tallinna geograafiaõpetajate ainesektsioon, AlphaGIS ja Regio ning toetavad ESRI, Haridus- ja Teadusministeerium ning SA Archimedes.

Lisainfo:
Rita Enna, tel. 630 7368, e-post: Rita.Enna@nlib.ee, http://www.nlib.ee/gis-10

Õnne Mets, RRi avalike suhete osakond, tel. 630 7260
 


 digitaalarhiiv digar