Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogus toimub Eesti Vabariigi juubelile pühendatud näitus ja teaduskonverents

02.04.2018

Teisipäeval, 3. aprillil korraldavad TEA Kirjastus ja Eesti Rahvusraamatukogu Eesti valitsustele ja riigimeestele pühendatud päeva. Selle raames avatakse Rahvusraamatukogu konverentsisaalis kell 13.30 näitus „Eesti Vabariigi riigitegelased”, millele järgneb kell 14.00 teaduskonverents „100 aastat Eesti valitsusi ja riigijuhte”.

Teaduskonverents on inspireeritud TEA Kirjastuse koguteosest „Valitsused ja riigimehed”, mis vaatleb lähemalt Eesti Vabariigi loomist, ülesehitamist, okupatsioonide aega ning iseseisvuse taastamist läbi kõikide valitsuste ja riigijuhtide. Entsüklopeedilisse vormi on jõudnud väga oluline osa meie omariikluse ajaloost, mis väärib tutvustamist ja kommenteerimist.

Näitus ja konverents peaksid oma ülevaatlikkusega huvi pakkuma kõigile, kes soovivad saada terviklikku pilti Eesti riigi loomisest, arengust ja käekäigust. Kuna meie riigi ajalugu on olnud täis pöördelisi sündmusi ja keerulisi ajajärke, sunnib see meid alati küsima, milline on olnud erinevate valitsuste ja riigimeeste roll selles.

Rahvusraamatukogu ja TEA Kirjastus ootavad Eesti Rahvusraamatukokku (Tõnismägi 2) näituse avamisele ja teaduskonverentsile kõiki, kel meie riigi ajaloo vastu huvi on.

Lisainfo:
Silva Tomingas, tel 5064 342, silva dot tomingas at tea dot eu
Irena Kruusmaa, tel 55 643 867, irena dot kruusmaa at tea dot eu

 

 


 digitaalarhiiv digar