Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogus toimub Tallinna tarbijaõiguste päev

15. märtsil kella 11-16.30 toimub Eesti Rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis Tallinna tarbijaõiguste päev.

Tallinna Ettevõtlusameti juhataja Marek Jürgensoni sõnul on tarbijaõiguste päevale oodatud nii kaupade ja teenuste pakkujad kui ka tarbijad, sest tarbijate õigused ja kaupmeeste kohustused on üksteisega tihedalt seotud. 

Kavas:
11.15–12.00 Aave Jürgen (Tallinna Ettevõtlusamet) tutvustab tarbijakaitse- ja kaubandusalast seadusandlust ja selgitab, kuidas kaupmees saaks ennetada tarbijate kaebusi ning tarbijad probleeme kaupade ja teenustega.
12.00–12.45 Valeri Makarov (Tallinna Ettevõtlusamet) vaatleb seadustest tulenevaid võimalusi tarbijakaebuste lahendamiseks ja selle tegelikku toimimist.
12.45–13.30 Tiiu Liebert (TTÜ Toiduainete Instituut) annab ülevaate toiduainete märgistamise nõuetest.
14.00–14.45 Mari Puusaag-Tamm (Finantsinspektsioon) annab nõu, kuidas valida vajadustele sobivat kindlustusteenust ning mida tasub silmas pidada enne lepingu sõlmimist.
14.45–15.45 Andres Sooniste (Tarbijakaitseamet) selgitab, millised on ebaausad, eksitavad või agressiivsed kauplemisvõtted.

Kella 15.45–16.30 vastavad ametnikud küsimustele soojuse ja vee hinnatõusu kompenseerimisest, korteriühistutest, majandustegevuse registrist ning teistel teemadel kaubanduse ja teeninduse kohta linnas. 

Sissepääs on vaba. Üritusel on sünkroontõlge vene keelde. Tallinna tarbijaõiguste päeva korraldab Tallinna Linnavalitsus kolmandat korda. Euroopa tarbijate päeva on Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee eestvedamisel peetud 12 korda.

Lisainfo: Tiiu Lepiku, Tallinna Ettevõtlusamet, tel. 640 4230, Tiiu dot Lepiku at tallinnlv dot ee, www.tallinn.ee/tarbija.


 digitaalarhiiv digar