Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogus toimub ühiskonnateaduste teabepäev

 Esmaspäeval, 22. novembril peetakse Eesti Rahvusraamatukogus tuntud sotsiaalteadlaste osavõtul ühiskonnateaduste teabepäeva „Riigiteadused: kellele, miks ja kuidas?”.

Teabepäeva eesmärk on tõsta nii õpetajate kui ka noorte teadlikkust ühiskonnateaduste olemusest, poliitika ja sotsiaalteaduste vahelistest suhetest ja aktuaalsetest probleemidest. Räägitakse ka õpetaja rollist noori kaasata ja noorte võimalustest olla aktiivne.

Eesti Rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo näeb ühiskonnateaduste teabepäeva korraldamise vajalikkust eelkõige tasakaalustatud ja laiapõhjalise info jagamises. „Sobiv koht selleks ongi humanitaar- ja sotsiaalteaduste raamatukogus,” lisas ta.

Teabepäeval toimuvad sotsiaalteadlaste vestlusring, infotunnid, simulatsioonimängud ja töötoad. Osaluskohvikus saab diskuteerida poliitikutega. Kogu päeva kestab infoturg, kus oma tegevust, teenuseid ning õppimis- ja töötamisvõimalusi tutvustavad õppe- ja ametiasutused ning ühingud.

Osalemine on tasuta. Registreeruda saab 19. novembrini ürituse kodulehel.

Ürituse korraldavad Ajalooõpetajate Selts, Eesti Noorteühenduste Liit, Euroopa Noored eesti büroo, Euroopa Parlamendi Infobüroo, Poliitikauuringute Keskus Praxis, Riigikogu Kantselei, Tallinna Tehnikaülikooli Avaliku Halduse Instituut, Tallinna Ülikooli Riigiteaduste Instituut, Tartu Ülikooli Riigiteaduste Instituut, Välisministeerium ja Eesti Rahvusraamatukogu. Toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisainfo:
Triin Soone, tel. 630 7271, e-post: Triin dot Soone at nlib dot ee , http://www.nlib.ee/ytp

Õnne Mets, RRi avalike suhete osakond, tel. 630 7260.


 digitaalarhiiv digar