Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogus võetakse kokku üleeuroopaline digiteerimisprojekt

20.01.2015

 22.-23. jaanuaril toimub Rahvusraamatukogus üleeuroopalise ajalehtede digiteerimisprojekti Europeana Newspapers lõppkoosolek, mis toob Eestisse ligi 40 digitaalraamatukogu spetsialisti 23 riigist

Kolm aastat kestnud projekti Europeana Newspapers tulemusel sai Euroopa Digitaalraamatukogust Europeana ja Euroopa Raamatukogu ajalehtede vaaturist vabalt kättesaadavaks 30 miljonit lehekülge vanu ajalehti, millest 10 miljonit on varustatud ka sõnaotsingu võimalusega.

23 Euroopa riigi lehtedest on Eesti Rahvusraamatukogu panus 600 000 lehekülge. Projekti toel avas Rahvusraamatukogu 2014. aasta oktoobris ka DIGARi Eesti ajalehtede portaali, kuhu koondatakse nii vabalt kättesaadavad kui ka juurdepääsupiiranguga Eesti ajalehed.

Berliini Riigiraamatukogu juhitud Europeana Newspapers projektis osales 30 institutsiooni Euroopast. Lõppkoosolekul tehakse kokkuvõtteid projekti käigus hinnatud tekstituvastusmeetoditest ja metaandmete kvaliteedist, arutatakse digitaalsete ajalehtede nähtavuse ja neist otsimise üle ning räägitakse koostööst projektipartneritega ja huvirühmadega avalikus ja erasektoris.

Viited:
Euroopa digitaalne raamatukogu ja muuseum Europeana: europeana.eu
Euroopa Raamatukogu ajalehtede vaatur: http://www.theeuropeanlibrary.org/tel4/newspapers
Europeana Newspapers projekti koduleht: www.europeana-newspapers.eu
DIGARi Eesti ajalehed: dea.digar.ee

Täiendav informatsioon:
Krista Kiisa, Rahvusraamatukogu digitaalarhiivi osakonna juhataja, tel. 630 7184, Krista dot Kiisa at nlib dot ee


Rahvusraamatukogu turundusosakond, tel. 630 7260


 digitaalarhiiv digar