Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusvaheline geoinfosüsteemide päev!

18.11.2014

 • GIS päev
 • Töötoad ja näitused
 • Kiirküsitlus kaardikasutajatele

GIS päev!
Kolmapäeval, 19. novembril tähistatakse Rahvusraamatukogus 10. korda rahvusvahelist geograafia ja geoinfosüsteemide (GIS) teabepäeva „Geograafia paneb paika“. Geograafia nädal kestab 23. novembrini.

Nii geograafia nädala kui ka teabepäeva eesmärk on populariseerida geograafiat, geoinformaatikat, kartograafiat ja nendega seotud erialasid. Ettekannete, esitluste, koolituste ja näituste kaudu soovitakse tõsta õpetajate teadlikkust GISidest ning seeläbi toetada neid õpilastes huvi äratamisel.

Teabepäeval räägivad koolide jt. asutuste ning ettevõtete, sh. Häirekeskuse ja Eesti Energia esindajad GISi kasutamisest igapäevatöös ja õppetöö efektiivsemaks muutmisel. Lisaks jagatakse GISi oskusteavet nii spetsialistilt spetsialistile kui ka õpilastele, tudengitele, õpetajatele ja teistele huvilistele.

Rahvusraamatukogus toimuvad 18., 20. ja 21. novembril ka Eesti digitaalsete kaardikogude ja Maa-ameti geoportaali tutvustused ning 24. novembrini on 6. korrusel avatud näitus “Kaart seinal”, kus eksponeeritakse esmakordselt ligi poolsada eri suuruses, keeles ja teemal kaarti erinevatest ajastustest. Fuajees näeb Rahvusraamatukogu suurimat, 1920ndate alguses valminud „Eesti Vabariigi metsade kaarti“.

Teabepäeva korraldavad Eesti Geoinformaatika Selts, Eesti Rahvusraamatukogu, Maa-amet ja Statistikaamet koostöös Tartu Ülikooli Geograafia osakonna, Tallinna Tehnikaülikooli Mäeinstituudi, Tallinna Ülikooli Loodusteaduste osakonna, Keskkonnaagentuuri, Tallinna Linnaplaneerimise Ameti, Tallinna geograafiaõpetajate ainesektsiooni, AlphaGISi, Affecto ja Regioga. Teabepäeva toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ning Esri.

Lisainfo:
GIS päeva koduleht: www.gispaev.ee
Geograafia nädala sündmused: www.gispaev.ee/avaleht/sundmuste-kalender/


Töötoad ja näitused!
17.–23. novembrini tähistatakse ka geograafia nädalat, mille raames viivad ürituse korraldajad läbi erinevaid üritusi nii õpetajatele kui ka õpilastele (täpsemalt vaata GIS-päeva kodulehelt).

 

 • Rahvusraamatukogus on võimalik osaleda töötoas, kus tutvustatakse Eesti digitaalseid kaardikogusid ja Maa-ameti geoportaali. Töötoad toimuvad raamatukogu 6. korrusel asuvas arvutiklassis novembri kolmandal nädalal:
  17. ja 18.11 algusega kell 15.00
  20. ja 21.11 algusega kell 11.00
  Eelregistreerumine pole vajalik. Täiendav info telefonil 6 307 156 või e-post: mercator@nlib.ee
 • Rahvusraamatukogu 6. korruse näitusesaalis on 3.-24. novembrini avatud ka näitus “Kaart seinal” ja fuajees eksponeeritakse RRi suurimat, „Eesti Vabariigi metsade kaarti“.

 

Austatud kaardikasutajad!
Palume Teil osaleda kaardiinfo kasutajauuringus. Oma vastustega annate panuse, et kaarditeave paraneks ja muutuks kättesaadavamaks. Lühikesele küsimustikule saate vastata siin. Suur tänu!
Teie Rahvusraamatukogu kartograafia- ja geograafiasaal


 

 


 digitaalarhiiv digar