Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 


Alates 1. jaanuar 2017 kehtib sundeksemplari seaduse asemel säilituseksemplari seadus.

Säilituseksemplari seaduse alusel loovutatakse trükistest 4 säilituseksemplari Eesti Rahvusraamatukogule, kes edastab need säilitajatele: Eesti Rahvusraamatukogule, Eesti Kirjandusmuuseumi Arhiivraamatukogule, Tallinna Ülikooli Akadeemilisele Raamatukogule ja Tartu Ülikooli Raamatukogule. Lisaks 4 eksemplarile loovutatakse väljaande algmaterjal. Kui vastavalt säilituseksemplari seadusele ei ole kirjastajal võimalik trükise algmaterjali loovutada, siis edastatakse Rahvusraamatukogule täiendavalt neli trükist: kolm säilituseksemplarideks ja üks digitaalse säilituseksemplari loomiseks.
Säilituseksemplari seadus tagab trükiste algmaterjali kogumise, et vältida tulevikus raamatute, ajalehtede, ajakirjade ja teiste väljaannete digiteerimist. Loovutatud algmaterjali säilitab Rahvusraamatukogu turvaliselt digitaalarhiivis DIGAR ning võimaldab kirjastajail edastatud väljaandeid taaskasutada. Digitaalsete säilituseksemplaridega saab tutvuda autoriseeritud töökohal.

Siin on võimalik tutvuda eelmisel nädalal Rahvusraamatukogusse laekunud säilituseksemplaridega.

Deposiitorile

Kui soovite saada Eesti Rahvusraamatukogu deposiitoriks ja kirjastate perioodilisi väljaandeid, siis juhendi "Perioodiliste väljaannete loovutamine" leiate Säilituseksemplari rubriigi alt.

Kui soovite saada Eesti Rahvusraamatukogu deposiitoriks ja kirjastate raamatuid, brošüüre, e-raamatuid, aastaaruandeid, teatmikke, noote, kaarte, atlaseid, siis  juhendi "Failide loovutamine Kirjastajaportaalis" leiate Kirjastajaportaali rubriigi alt.


 digitaalarhiiv digar