Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Selgusid Eesti kauneimad raamatud

Eesti Rahvusraamatukogus kuulutati välja 2010. aasta 25 Eesti kauneimat raamatut ja 5 kauneimat lasteraamatut.

25 Eesti kauneima raamatu auhindamisele esitas 2010. aasta toodangust 60 kirjastajat 142 raamatut. Võistlusel hinnatakse raamatute kujunduse terviklikkust, kaanekujundust, disaini ja küljendust, hästi loetavat ja maitsekat tüpograafiat ning kvaliteetset teostust.

Žürii esimehe Tiit Hennoste sõnul oli esindatud palju head traditsioonilist kujundusklassikat, kuid vähe radikaalseid, eksperimenteerivaid ja fantaasialennuga üllatavaid lahendusi. ”Rõõmustasid teadusraamatud, milles on keerukad tekstitüüpide eristamist nõudvad tüpograafilised probleemid lahendatud nii, et kaotsi pole läinud teaduse lugejale oluline lihtsus ja selgus,” lisas ta.

Eesti lasteraamatute võistlusele esitati 51 raamatut 20 kirjastuselt. Kui 25 kauneima võistlusel hinnatakse raamatut kui tervikut, siis lasteraamatute puhul lähtutakse illustratsioonidest.

Võistlust korraldavad Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Kirjastuste Liit ja Eesti Rahvusraamatukogu. Kauneimad raamatud on 3.-28. veebruarini välja pandud Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis. Ülevaate võitjatest pakub ka konkursi koduleht.

25 kauneimat raamatut valiti esimest korda Eesti Riikliku Kirjastuse 1956. ja 1957. aasta toodangust. Lasteraamatuid valitakse 1998. aastast. 

Lisainfo:
Rita Enna, Eesti Rahvusraamatukogu, tel. 630 7368, Rita dot Enna at nlib dot ee.


Õnne Mets, Rahvusraamatukogu avalike suhete osakond, tel. 630 7260


 digitaalarhiiv digar