Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Selgusid rahva lemmikud kauneimate raamatute seast

15.03.2018

Eesti kauneimate raamatute 2017 konkursi rahvahääletus on lõppenud. Lugejate lemmikuteks olid „Purjetamine vabadusse“ (kujundaja Asko Künnap, väljaandja SA Unitas ja Mälu Instituut), „I3: Illustraatorid vol 3: 47 kunstnikku, 407 illustratsiooni“ (koostaja ja kujundaja Elina Kasesalu, väljaandja Paper Cuts) ja „Tartu tähestik ehk Tarto taevane ja maine trükis“ (kujundaja Kalle Müller, väljaandja Tartu Linnavalitsus).

Kui kauneimate raamatute konkurss on traditsiooniline üritus (sai alguse 1958. aastal) ja tavapäraselt valivad professionaalsed žüriid eelnenud kalendriaastal kirjastatud raamatute hulgast välja 25 kauneimat Eesti raamatut ja 5 kauneimat Eesti lasteraamatut, siis publiku hääletus toimus kolmandat korda. Lugejatel oli võimalik veebruarikuus Rahva Raamatu ja Apollo suuremates poodides ning Rahvusraamatukogu näitusesaalis anda oma hääl konkursi võiduraamatute seast enim meeldinud kujundusega raamatule.

Hääletuses osales 385 inimest. Raamatupoodide kinkekaardid võitsid Liina J., Tarmo P. ja Marge R. Võitjatega võetakse ühendust!

Kauneimate raamatute konkursse korraldavad Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Kirjastuste Liit, Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit.

 

Lisainfo:

Kaidi Urmet, Eesti Kirjastuste Liit, kirjastusteliit at eki dot ee

Kerti Kulper, Rahvusraamatukogu kommunikatsioonispetsialist, Kerti dot Kulper at nlib dot ee

 

 

 


 digitaalarhiiv digar