Eesti Rahvusraamatukogu - National Library of Estonia

Eesti Rahvusraamatukogu uudiskiri
HOIAME MÕTTEID, ET JAGADA TEIEGA

U U D I S K I R I - 2 / 2013

Lahtiste uste päevad

Miski pole nii keeruline, et seda ei saaks uurida.
Terentius

Eesti Rahvusraamatukogu kutsub lahtiste uste päevadele 20.-22. veebruarini. Sel ajal saab kiigata raamatukogu köögipoolele ja minna läbi ustest, mis viivad lugemissaalidest edasi. Saab näha ja kuulda asju, mida iga päev ei näe ega kuule. Kolm päeva on tihedalt täis ekskursioone, loenguid, kohtumisi, töötube, näitusi, kontserte. Tutvu kavaga ja tule külla!

Uus ajaveeb minurahvusraamatukogu.blogspot.com

Sel aastal saab Eesti Rahvusraamatukogu 95-aastaseks, Tõnismäe 2 hoone avamisest möödub 20 aastat.
On, mida meenutada! Mälestuste jäädvustamiseks avasime ajaveebi. Lugege saabunud postitusi, muljetage-meenutage, pange kirja ja saatke meile. Oodatud on ka fotojäädvustused.
Kaasautoriteks võivad olla kõik – praegused ja endised töötajad, lugejad, külastajad jt.
Aasta lõpus valib raamatukogu oma lemmikloo, lisaks selgub lugejate lemmik ning mõlemad saavad autasu. Kohtumiseni ajaveebis!

Tule ja täienda teadmisi infootsingu koolitusel

Koolituse läbinu oskab kiiresti ja tulemuslikult leida raamatukogust ja veebist vajalikke raamatuid ja e-raamatuid, artikleid e-ajakirjadest ja rahvusvahelistest andmebaasidest, veebilinke ja -väljaandeid. Koolitused on tasuta.
E-raamatukogu ABC 12. veebruaril kella 15-17.
Erialase info leidmiseks pakuvad teadmisi ja oskusi koolitused neljapäeviti kella 14-17:
Kartograafiateave 14. veebruaril
Ajalooteave 28. veebruaril
Registreerimine koolitus at nlib dot ee

Eesti kauneimad raamatud pandi näitusele

1. veebruaril kuulutati Rahvusraamatukogus välja 2012. aasta Eesti kauneimad raamatud. Peanäitusesaalis avati kauneimatest raamatutest näitus, kus lisaks eksponeeritakse Eesti Kirjastuste Liidu liikmete menuraamatuid ja Soome Instituudi vahendusel Eestisse jõudnud Soome 2011. aasta kauneimaid raamatuid.
Loe lisa ja vaata
25 kauneimat Eesti raamatut 2012
5 kauneimat Eesti lasteraamatut 2012

Aitame kinkida vanale raamatule uue elu!

Ajalehelugeja sõnaraamat, leivaküpsetamise õpperaamat, esimene eesti moeajakiri ja paljud teised Rahvusraamatukogu varamus leiduvad väärt teosed saavad nüüd huviliste abiga e-raamatu vormi. Humanitaarteaduste saalis avatud näitus "Kingi vanale raamatule uus elu!" annab soovitusi e-raamatute tellimiseks ja tutvustab e-raamatute varasalve, digitaalarhiivi Digar. Kui mõni nendest raamatutest sedavõrd meeldima hakkas, et sooviksite seda endale, siis saab tellida digitaalkoopia. Loe lisa

EoD uudiseid

Nüüd saavad lugejad EoD e-raamatut tellida 35 raamatukogust. Uued teenuse pakkujad on kolm Šveitsi raamatukogu: Zürichi keskraamatukogu ning Baseli ja Berni ülikooli raamatukogu.
Zürichi raamatukogu kirjed on leitavad ka EoD ühisest otsimootorist. Baseli ja Berni ülikooli raamatukogu kogud leiab EoD raamatukogude e-kataloogide ja repositooriumite lingikogust.

 

Stefan Marschalli politoloogiaõpik nüüd saadaval ka e-raamatuna

Riigikogu Kantselei ja Eesti Rahvusraamatukogu koostöös ilmus detsembris tõlkeraamatuna Stefan Marschalli politoloogiaõpik „Parlamentarism. Sissejuhatus”.
Saadaval raamatupoodides ja Eesti Rahvusraamatukogu veebipoes, e-raamatut saab osta Rahva Raamatust, Krisostomusest ja iTunesist.
Stefan Marschall on politoloogia professor Heinrich Heine nimelises Düsseldorfi Ülikoolis ja arvukate parlamentarismi alaste raamatute autor. Loe lisa

Konkurss-näitus „Kunstnikult raamatukogule”

Ootame nii professionaalseid kunstnikke kui ka kunstiüliõpilasi osalema raamatukogu juubelite väärikaks tähistamiseks teemaprojektis „Kunstnikult raamatukogule“.

Võrguväljaannete uued numbrid

Näitused

Lisainfo: http://www.rahvusraamatukogu.ee/uritused

Soovita uudiskirja teistelewww.rahvusraamatukogu.ee/uudiskiri • Jälgi meid ka facebookis RR fb ja twitteris RR twitter

Uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Ettepanekud: avalike suhete osakond, info at rahvusraamatukogu dot ee

RR

Eesti Rahvusraamatukogu: Tõnismägi 2, 15189 Tallinn • Infotelefon: 630 7611 • www.rahvusraamatukogu.ee

Eesti Rahvusraamatukogu - National Library of Estonia