Eesti Rahvusraamatukogu - National Library of Estonia

Eesti Rahvusraamatukogu uudiskiri
HOIAME MÕTTEID, ET JAGADA TEIEGA

U U D I S K I R I - 6 / 2013

Rahvusraamatukogu

Soovime teile ilusat suve ja raamatute seltsis veedetud aega!
Eesti Rahvusraamatukogu

Raamatukogu suvel

Juunis avatud tavapäraselt E-R 10-20, L 12-19.
22. juunil suletud.
1.-21. juulini suletud.
Juulis ja augustis avatud E-R 12-18

Järgmine uudiskiri ilmub augustis. Kohtumiseni!

Uus kasutuseeskiri avardab lugejate võimalusi

1. juunist kehtib Rahvusraamatukogu uus kasutuseeskiri. Olulisemad muutused puudutavad lugejaks registreerimist ja sisekorda.

Muuseumiöö

Muuseumiööl külastas Rahvusraamatukogu ca 450 inimest

18. mail muuseumiööl toimus Rahvusraamatukogus palju ja põnevat: ekskursioonid maja varjatud soppidesse, kohtumised kirjanikega, räägiti lugusid, mängiti muusikat ning näidati filmi.
8. korruse terrassil jäädvustas fotograaf soovijaid, avatud olid kõik näitused. Humanitaarsaalis rääkisid lugusid Kadri Luik, Tarmo Teder ja Ülo Tuulik. Film „Elavad pildid”, mille eel toimus ka kohtumine režissöör Hardi Volmeriga, tõi saali 110 huvilist.
Kontserdielamuse pakkus Helen Põldmäe klaverimäng fuajees.
Aitäh kõigile, kes osalesid, ja uute kohtumisteni!
Toimunud ürituste fotogalerii ja päevapiltniku portreed.

viktoriin

Euroopa päeva viktoriini tublimad selgunud

Terve maikuu kestnud Horvaatia-teemaline veebiviktoriin kogus ligi 200 osalejat.
Kõige nutikamaid vastajaid oli 9, nemad valisid õige vastuse kõigile 12 küsimusele. Küsimused hõlmasid Horvaatia ajalugu, poliitikat ja kultuuri. Nii tuli osalejatel nuputada, kas Horvaatia rahaühik kuna tähendab tuhkrut, ilvest või öökulli (õige vastus on tuhkur) ja tunda pildi järgi ära Horvaatia esimene president pärast iseseisvuse väljakuulutamist Franjo Tuđman. Loe edasi

Näitused

  • 5. juunini harulduste kogu näitusesaalis „Frölichid. Köitekunst läbi nelja sugupõlve“
  • 4. juunini 6. korruse näitusesaalis „Eesti Akvarellistide Ühendus 55”
  • 27. juunini humanitaarteaduste saalis “Eesti sõnaloome suurkuju Johannes Voldemar Veski. 140 aastat sünnist”

Lisainfo: http://www.rahvusraamatukogu.ee/uritused

 

Uus teadus- ja tehnikaentsüklopeedia Rahvusraamatukogus

Üldlugemissaali avakokku saabus ajakohastatud teatmeteos McGraw-Hill encyclopedia of science & technology, mille koostamisele on kaasa aidanud üle 5000 rahvusvaheliselt tunnustatud teadlast ja inseneri, sealhulgas arvukalt Nobeli preemia laureaate. Loe edasi

Europeana

Europeana 1989 kogub materjali Balti keti kohta

Rahvusraamatukogu osaleb projektis Europeana 1989, mille avalöök toimub 8.-9. juunil Varssavis. Projektis osaleb 7 riiki, Eesti, Läti ja Leedu fookuses on Balti kett. Kogume ja jagame veebi vahendusel Balti ketiga seotud lugusid, fotosid sündmustest ja inimestest, mälestusväärsete esemete pilte koos lugudega, videosid jms. Kutsume inimesi mälestusi jagama ja kogumispäevadel osalema. Rahvusraamatukogus toimuvad kogumispäevad 30. ja 31. augustil. Balti ketiga tegime ajalugu, 2014 tähistame Balti keti 25. aastapäeva. Jälgi www.nlib.ee, kus tuleb täpsem info kogumispäevade kohta.

ALA

Rahvusraamatukogu osalusega EOD võrgustik saab maineka auhinna

eBooks on Demand (EOD) raamatukogude võrgustik, mis teeb lugejate tellimisel autoriõiguse alt vabadest raamatutest digitaalkoopiaid, saab Ameerika Raamatukogude Assotsiatsiooni (ALA) presidendi 2013. aasta innovatiivse rahvusvahelise raamatukoguprojekti auhinna.
EOD teenust pakub 35 raamatukogu 12 Euroopa riigis ning võrgustik laieneb pidevalt. 2011. aastal käivitatud ühise otsimootori (http://search.books2ebooks.eu) kaudu leiab 3,5 miljonit digiteeritud või digiteerimistellimust ootavat väljaannet, sh. Eesti Rahvusraamatukogu ja Tartu Ülikooli Raamatukogu kogudest. Loe edasi

Võrguväljaannete uued numbrid

  • Uued Eesti raamatud peegeldab Eestis kõigis keeltes ja väljaspool Eestit ilmunud eestikeelseid raamatuid, elektroonilisi väljaandeid ja mittemuusikalisi auviseid.
  • Nädal meedias. Parlamendiinfo keskuses koostatav väljaanne Riigikogu liikmete, ministrite ja Euroopa Parlamendi saadikute kirjutistest üleriigilistes ja maakonnalehtedes, ajaveebis ja uudisteportaalides.
  • Summaria Socialia sisaldab valikuliselt ülevaateid välisajakirjanduses ilmunud artiklitest majanduse, poliitika ja rahvusvaheliste organisatsioonide kohta.
Soovita uudiskirja teistelewww.rahvusraamatukogu.ee/uudiskiri • Jälgi meid ka facebookis RR fb ja twitteris RR twitter

Uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Ettepanekud: avalike suhete osakond, info at rahvusraamatukogu dot ee

RR

Eesti Rahvusraamatukogu: Tõnismägi 2, 15189 Tallinn • Infotelefon: 630 7611 • www.rahvusraamatukogu.ee

Eesti Rahvusraamatukogu - National Library of Estonia