Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Soome maalikunst Rahvusraamatukogus

30.03.2017

 

Reedel, 31. märtsil kell 14.30 avatakse Eesti Rahvusraamatukogu 6. korruse galeriis Soome kunstnike Tuula Alkia, Merja Kallio, Sari Niemineni, Eeva Närvä-Anttila, Jatta Ruuska, Jouni Tapio ja Paula Viljaneni maalinäitus „Valgus – Tugevus – Ahvatlus“.


Näitus tutvustab seitsme autori maailmanägemist. Kunstnikud püüavad leida vastuseid elu põhiküsimustele: Mis on ilu? Mis meid paelub ja on meile tõeliselt väärtuslik? Mis annab tulevikulootust?
Need ja paljud teised küsimused on olnud siinse näituse loojatele väga inspireerivad. Kunstnikud on lõpetanud Pekka Haloneni Akadeemia maaliosakonna eelmisel aastal. Näitusel on eksponeeritud üle 70 maali ja mõned joonistused.


Tänavu, mil Soome Vabariik tähistab 100. aastapäeva, täitub pikkade traditsioonidega Pekka Haloneni Akadeemial 110 aastat asutamisest. Akadeemial on olnud tähelepanuväärne roll Soome ühiskonna kultuuriidentiteedi arendamisel. Sealt on saanud hariduse  väga paljud noored soomlased ning palju kutse- või täiendõppediplomeid on antud just kunstiõppijatele.  Näitust toetab Pekka Haloneni Akadeemia ja tööd näitusel on müügiks.


Näitus on avatud 22. aprillini.

Lisainfo:
Krõõt Mõttus, Rahvusraamatukogu kommunikatsioonispetsialist, Kroot.Mottus@nlib.ee, tel. 58 174 399


Lea Hein, Rahvusraamatukogu näituste osakonna projektijuht, Lea.Hein@nlib.ee, tel. 630 7148


Sari Nieminen, sari.nieminen@iki.fi, tel. +358 5034 97869

 


 digitaalarhiiv digar