Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Pressiteade: Soome-ugri lugemiskonverentsil esinevad raamatukogude tippjuhid

11. ja 12. oktoobril algusega kell 10 toimub Eesti Rahvusraamatukogu väikeses konverentsisaalis rahvusvaheline konverents „Raamat ja lugemine soome-ugri kultuurides“, kus esinevad Eesti ja välismaa raamatukogude tippjuhid ja spetsialistid.

Ettekanded on Soome, Ungari, Norra, Vene Föderatsiooni ja Eesti raamatukogudest, näiteks Tatjana Verina ja Tatjana Kolina Marimaalt, Liisa Savolainen ja Tuula Haapamäki Soomest, Peter Dippold Ungarist, Jonny Edvardsen ja Vigdis Moe Skarstein Norrast, Janne Andresoo ja Anne Rande Eestist. Rahvusmälu, kirjanduse ja lugemise teemal peavad ettekandeid ka Tartu Ülikooli keeleprofessor Matrin Ehala, luuletaja Hasso Krull ja Riigikogu liige Ivi Eenmaa.

Rahvusraamatukogu teadus- ja arenduskeskuse juhataja Mihkel Voldi sõnul andsid konverentsi korraldamiseks mõtteainest nii tänavune lugemisaasta kui ka iga-aastane hõimukuu tähistamise tava. „Soovime käsitleda raamatukogu kui kultuuritarbimist võimaldava ja kujundava institutsiooni rolli sugulasrahvaste kultuurides,“ ütles ta.

Vastuseid otsitakse küsimustele: Milline on rahvusmälu, kirjanduse ja raamatukogu seos? Mida pakuvad oma lugejatele soome-ugri digitaalraamatukogud? Kuidas soomeugrilane loeb? Milline on soome-ugri rahvusbibliograafiate tänapäev ja milliseks kujuneb lähitulevik?

Üritust juhivad Janne Andresoo, Kalju Tammaru, Andres Kollist ja Katrin Saks. Konverentsi töökeelteks on inglise ja vene keel (sünkroontõlge).

Osavõtmine on tasuta, kuid vajalik on registreeruda Rahvusraamatukogu kodulehel http://www.nlib.ee/soomeugri.

Soome-ugri rahvaste teemat täiendavad näitused:
Eesti Kunstiakadeemia soome-ugri uurimisreiside materjale: 4. novembrini Rahvusraamatukogu fuajeegaleriis avatud väljapanek koondab materjale kunstiüliõpilaste ekspeditsioonidest Komimaale Petšora jõe äärsetesse ižma-komi küladesse ja Slovakkiasse, väljaspool emamaad elavate ungarlaste juurde. Näitus avatakse 11. oktoobril kell 17.30.
Idapoolsete soome-ugri rahvaste kirjandus eestikeelses tõlkes. 11. oktoobrist 13. novembrini raamatukogu humanitaarteaduste saalis eksponeeritav raamatunäitus.

Konverents toimub koostöös MTÜ Fenno-Ugria Asutusega, mis esindab Eestit rahvusvahelises soome-ugri rahvaste konsultatiivkomitees ning tutvustab soome-ugri rahvaid Eestis. Korraldamist toetavad Hõimurahvaste Programm, Eesti Kultuurkapital ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu.

Pressiteatele on lisatud kava eesti, inglise ja vene keeles.

Lisainformatsioon: Mihkel Volt, Rahvusraamatukogu teadus- ja arenduskeskuse juhataja, tel. 630 7324, Mihkel dot Volt at nlib dot ee

Rahvusraamatukogu avalike suhete osakond, tel. 630 7260


 digitaalarhiiv digar