Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Stefan Marschall „Parlamentarism. Sissejuhatus”

03.01.2013

Riigikogu Kantselei ja Eesti Rahvusraamatukogu koostöös ilmus tõlkeraamatuna Stefan Marschalli politoloogiaõpik „Parlamentarism. Sissejuhatus”.

Tõlkija Katrin Kaugver
Toimetaja Mihkel Solvak
Keeleline toimetaja Terje Kuusik
Kujundaja Margit Plink

359 lk
Eesti Rahvusraamatukogu, 2012
ISBN 9789949413416
epub 9789949413423

Stefan Marschall on politoloogia professor Heinrich Heine nimelises Düsseldorfi Ülikoolis ja arvukate parlamentarismi käsitlevate raamatute autor.

Käesolev raamat ilmus algselt 2005. a. saksa keeles kirjastuse Nomos Verlag „Politoloogia loengusarjas” ja on seni ainus sellest sarjast eesti keeles ilmunud teos.
Tegemist on sissejuhatusega parlamentarismi teemasse, raamatus leiavad käsitlust parlamentarismi ajalugu ja teooria, parlamentide organisatsioon ja tööviisid, parlamentide funktsioonid ja nende esinemine rahvusriigi tasandist all- ja ülalpool.

Lõpuks vaadeldakse parlamentarismikriitika seisukohti ning visandatakse neoparlamentaarse ajajärgu perspektiiv.
Näited põhinevad paljude riikide parlamentide ja Euroopa Parlamendi tegevusel.

Raamat sobib kasutamiseks kõrgkooliõpikuna, iga peatüki lõpus on toodud olulisemad käsitlust leidnud aspektid ning lisatud kordamisküsimused. Samas on see kergelt loetav ja mõtlemisainet pakkuv nii lihtsalt parlamentidest huvitatuile kui ka akadeemilise uurimistööga tegelejaile.
Autor on eesti lugejale lisanud eraldi eessõna, kus ta toob välja pärast raamatu ilmumist toimunud olulised muutused Euroopa Parlamendi pädevuses Lissaboni lepingu jõustumise järel.

„Raamatu sisu täidab kaanel antud lubaduse – tegemist on didaktiliselt suurepärase sissejuhatusega parlamentarismi teemasse, mis on jõukohane, hariv ja informatiivne nii juristile, politoloogile kui ka igaühele, keda teema huvitab.“ - Madis Ernits, Tartu Ülikool.
Mitmekülgne ja inforikas analüüs parlamentarismi ideest ja selle reaalsest toimimisest tänapäeva parlamentide näol. See on kasulik lugemine ka Eesti esindusdemokraatia keskse institutsiooni paremaks mõistmiseks." – Mihkel Solvak, Tartu Ülikool

Saadaval raamatupoodides ja Eesti Rahvusraamatukogu veebipoes, e-raamatut saab osta Rahva Raamatust, Krisostomusest ja iTunesist.

 


 digitaalarhiiv digar