Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Tallinna raamatumess algab eesti kirjanduse maailmavallutusega

02.04.2013

Kas eesti kirjandus on ka maailmakirjandus ja kuidas satuvad meie autorite teosed väliskirjastajate huviorbiiti?
4. aprillil Rahvusraamatukogus algava Tallinna raamatumessi avaseminaril otsitakse neile küsimustele vastuseid ja peetakse eesti kirjanduse maailmavallutamise plaane.

4.-6. aprillini Rahvusraamatukogus vältaval Tallinna raamatumessil pakuvad oma uusimaid raamatuid üle 30 kirjastuse, toimuvad raamatuesitlused ja kohtumised autoritega (Andrus Kivirähk, Abdul Turay, Jaak Juske, Kristiina Kass jt). Rahvusraamatukogu korraldab ekskursioone nii lugemisalasse kui ka tagaruumidesse ja töötoa „Kuidas pikendada raamatu eluiga“. Esimene messipäev tipneb Andrus Kivirähki uue romaani „Maailma otsas“ esitlusega, kus kirjanikuga vestleb Mart Juur.

Tallinna raamatumessi teisel päeval, 5. aprillil toimub kaks suurema üritust. Põhja- ja Baltimaade kirjandusfoorumi teemaks on 21. sajandi rahvuskirjandus. Rahvuskirjanduse elujõulisuse üle arutlevad ja oma kogemusi jagavad esinejad Islandilt, Norrast, Rootsist ja Balti riikidest. Seminar „KIRJAK 2013“ aga keskendub kirjastiilidele nii trükistes kui ka digitaalses keskkonnas, esinejad tulevad lisaks Eestile Soomest ja Rootsist.
Päeva lõpus arutletakse  Postimehe ajakirjaniku Heili Sibritsa juhtimisel Kultuurkapitali algupärase kirjanduse aastalaureaatide ja –nominentide üle.

Messi kavas leidub mitmeid lastele mõeldud üritusi: meeleolukad raamatuesitlused ja ettelugemised, mudilashommik, näitemängud, meisterdamistoad ning üle Eesti toimunud kirjandusmängu finaal.

Tallinna raamatumess on kirjastussündmus, kus lugejad kohtuvad autoritega, kirjastajad pakuvad oma raamatuid, valdkonna spetsialistid jagavad kogemusi nii omavahel kui välismaa kolleegidega.

Messi korraldavad Eesti Kirjastuste Liit ja Eesti Rahvusraamatukogu, partneriteks Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Briti Nõukogu esindus Eestis, Eesti ja Soome kirjanduse teabekeskused.

Toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kultuuriministeerium, Tallinna Linnavalitsus, Altia Eesti, Standard AS, Riigikantselei.

Mess on avatud 4. ja 5. aprillil kella 10-20, 6. aprillil kella 10-17. Sissepääs tasuta.

Lähem teave: Kaidi Urmet, Eesti Kirjastuste Liit, tel. 644 9866, 506 7423.
Marika Kuldkepp, Eesti Rahvusraamatukogu tel. 630 7271, 568 07271

Annika Koppel, Eesti Rahvusraamatukogu tel. 630 7260, 568 07260.


 digitaalarhiiv digar