Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Tallinna raamatumessi kava sai paika

19.03.2014

Tallinna raamatumess toimub selle nime all teist korda, varasematel aastatel on Eestis aset leidnud Balti raamatumessid iga kolme aasta tagant. Kuna iga Balti riik soovis oma pealinna nimelist messi, siis sündiski raamatumesside põhikorraldajal Eesti Kirjastuste Liidul üle-eelmisel aastal idee kutsuda ellu Tallinna raamatumess. Partneriks valisid nad Eesti Rahvusraamatukogu. Loodame, et sellest kujuneb iga-aastane kevadine kirjastus- ja kirjandussündmus.
3.-5. aprillini, neljapäevast laupäevani müüvad kirjastused fuajees raamatuid ning nagu eelmiselgi aastal, toimub kaks suurt rahvusvahelist seminari: Põhja- ja Baltimaade kirjandusfoorum “Kas laps loeb?”, mis keskendub sellel aastal lastekirjanduse ja lugemise teemale, ja tüpograafidele suunatud seminar “Kirjak 2014”. Registreerumine mõlemale seminarile on alanud.
Messi ajal on võimalik lihvida või arendada oskusi praktilistes töötubades: loovkirjutamise (luule) õpitoas algajatele autoritele saavad osalised Doris Kareva ja Jürgen Rooste juhendamisele teada, kuidas luulet kirja panna ja kuidas seda avaldada; eksliibrise töötoas saab valmistada raamatu omanikumärgi MTÜ Loovala graafikute juhendamisel; raamatutöötoas ”Kuidas pikendada raamatute eluiga” jagavad Rahvusraamatukogu konservaatorid nõuandeid, kuidas kodust raamatukogu korras hoida.
Lisaks toimuvad raamatuesitlused ja jällegi on võimalik saada Ivi Eenmaa autogramm Rahvusraamatukogu oma maja valmimislugu kirjeldavasse raamatusse ”Elu paraleelmaailmades”. Teleseriaali „Õnne 13” austajad saavad osaleda meeleolukal Einar Karmiku raamatu „Lembesalmik Almale. Luululuule laulud“ esitlusel.
Juhan Liivi loomingu austajatel soovitame juba varakult hankida inforuumist pilet reedeõhtusele (4. aprill) etendusele „Juhan Liiv 150 – „Helin ja valu, mäng ja elu“, sest see on ainus etendus Tallinnas.
Üritused on tasuta, kui ei ole märgitud teisiti.
KAVA
Neljapäev, 3. aprill
Reede, 4. aprill
Laupäev, 5. aprill
Olete oodatud!
Marika Kuldkepp


 digitaalarhiiv digar