Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Tarbekunstimüük Rahvusraamatukogus

08.12.2015

15. detsembrist leiab Rahvusraamatukogus aset professionaalne tarbekunstimüük, mis on kasvanud läbi aastate kestvaks traditsiooniks ning tähistab sellel aastal juba 20. juubelit.

Tarbekunstimüügile pandi alus 1990. aastate alguses, täpsemalt alustati esimese väiksema müügiga 1995. aasta paiku, millest on tänaseks kasvanud välja poolesaja professionaalse kunstnikuga jõulumüük.
„Tarbekunstimüük on Rahvusraamatukogu näitustegevuse iga-aastane haripunkt, kus ühendame parima valiku Eesti kunstikest. Võime olla õnnelikud, sest sel aastal on taaskord lisandunud oma ala parimaid tegijaid pakkudes nii uuemat ehtekunsti, keraamikat kui ka tekstiili“ rääkis Eesti Rahvusraamatukogu näituste osakonna juhataja Ave Tölpt.
Tänavu on esindatud kuue erineva valdkonnana: ehtekunst, keraamika, nahakunst, tekstiil, pisigraafika ja klaasikunst. Kunstnikest on esindatud näiteks Anne Roolaht ja Harvi Varkki, Aino ja Keesi Kapsta, Mihkel Kaarma, Viive Väljaots, Õnne Õunap, Katrin Kalman, Kärt Seppel, Anne Türn, Elna Kaasik, Viive Noor, Namarie, LuckyLaika.

Müük on avatud 15.–17. detsembrini kella 10–19 Rahvusraamatukogu fuajeegaleriis ja peanäitusesaalis.
 


 digitaalarhiiv digar