Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Tauno Kangro juubelinäitus Rahvusraamatukogus

01.03.2016

 3. märtsil kell 16.00 avatakse Eesti Rahvusraamatukogu fuajeegaleriis tuntud skulptori Tauno Kangro juubelinäitus,  mis on läbilõige valminud monumentidest ja neist, mis on tegemata jäänud või teostamisel.

 

Kangro leiab inspiratsiooni eelkõige Eesti ja Põhjamaade mütoloogiast, loomadest, inimestest ja religioonist. Tema monumentaalteosed on saanud mitme Eesti paiga vaieldamatuteks sümboliteks.

 

 „Skulptuur on väga põnev eriala! Iga uus koht on kui väljakutse ideede tekkeks. Olen olnud õnnega koos ja saanud modelleerida suuri aktiskulptuure, näiteks „Maardu armunud“, „Viimsi haldjas“, Musumäe graniitskulptuurid „Hetk enne suudlust“ ja „Hetk pärast suudlust“ jm. Arvan, et oma parimad monumendid e. monumentaalteosed teen ma lähitulevikus! Olen saavutanud selle, et suudan oma ideid ellu viia, olgu see kui raske või võtku kui palju aega tahes! Olen õnnelik ja hingelt monumentalist,“ kirjeldab Kangro oma loomingut.

 

Tauno Kangro on õppinud Kalju Reiteli skulptuuristuudios ning Eesti Kunstiakadeemias skulptuuri erialal. Alates 1994. a on ta Eesti Kunstnike Liidu liige.

 

Näitus „Tehtud ja tegemata monumendid“ on avatud 31. märtsini.

 

 

Lisainfo:

Ave Tölpt, tel. 630 7150, e-post Ave.Toelpt@nlib.ee

Lea Hein, tel. 630 7148, e-post Lea.Hein@nlib.ee

Krõõt Filippov, tel. 630 7254, e-post Kroot.Filippov@nlib.ee


 digitaalarhiiv digar