Eesti Rahvusraamatukogu - National Library of Estonia

Eesti Rahvusraamatukogu uudiskiri
HOIAME MÕTTEID, ET JAGADA TEIEGA

U U D I S K I R I - august / 2013

Europeana 1989 kogumispäevad

30.-31. augustil toimuvad Rahvusraamatukogus Europeana 1989 kogumispäevad, kuhu ootame kõiki panustama oma Balti ketiga seotud mälestuste, esemete, fotode, videode ja muu sarnasega. Kogutud materjalid on vabalt kättesaadavad aadressil www.europeana1989.eu ning seal saab ka ise oma mälestusi ja materjale lisada.
Balti kett oli ainulaadne rahumeelne meeleavaldus, mis toimus 23. augustil 1989. Umbes kaks miljonit inimest seisid käsikäes üle 600 kilomeetrises inimketis, mis läbis kolme Balti riiki ning sümboliseeris Eesti, Läti ja Leedu vabaduspüüdlusi. Loe edasi

Luksuslik album „Terra Mariana 1186–1888“ jõudis Eestisse Viljandi folgi avamisel

25. juulil andis Läti president Andris Bērziņš Eesti presidendile Toomas Hendrik Ilvesele üle lätlaste kingituse, 1888. aastal valminud ja üle 50 kg kaaluva Liivimaa ajalugu koondava albumi „Terra Mariana 1186–1888“ (“Maarjamaa”) täpse jäljendi.
Kingitud album hakkab täiendama Eesti Rahvusraamatukogu kollektsiooni ning seda on võimalik septembrist märtsini näha Kadrioru kunstimuuseumi näitusel "Kui kunstnik kohtus Kleioga. Ajaloopildid 19. sajandil". Loe edasi

Mäluasutuste suveseminaril keskendutakse digitaalsele kultuuripärandile

27.-28. augustil kogunevad Eesti mäluasutuste esindajad Roosta Puhkekülla suveseminarile "Digitaalne kultuuripärand ja ajahorisont 2020".
Seminaril keskendutakse valmivate dokumentide „Eesti infoühiskonna arengukava 2020“ ja „Kultuuripoliitika arengusuunad aastani 2020“ ning Euroopa Liidu programmi „Horizon 2020“ mõtestamisele digitaalse kultuuripärandi valdkonnaga seonduvalt. Käsitletakse uuemaid digitaalse kultuuripärandiga seotud arenguid Eesti arhiivides, muuseumides ja raamatukogudes, räägitakse avaandmetest mäluasutustes ning korraldatakse mõttetalgud teemal „Mida vajame pärast kultuuripärandi aastat?“.

IFLA aastakonverents toimub Singapuris

17.-23. augustil Singapuris toimuva Rahvusvahelise Raamatukoguühingute ja -institutsioonide Liidu IFLA (The International Federation of Library Associations) 79. maailmakonverentsi ja assamblee peateema on “ Future Libraries: Infinite Possibilities”.

Võrguväljaannete uued numbrid

Näitused

  • 12. augustist 9. novembrini humanitaarteaduste saalis „Mööda maad ja merd. Eesti reisiraamatuid 1867-1991“.
  • 13. augustist 4. septembrini 6. korruse näitusesaalis Hiroshi Umezaki maalinäitus „Otsides teist sinist“.
  • 15.-29. augustini fuajees Tunne Kelami fotonäitus „Eesti tee vabadusele“.
  • 28. augustist 25. septembrini 6. korruse galeriis „Slovaki nüüdiskunst“

Lisainfo: http://www.rahvusraamatukogu.ee/uritused

Soovita uudiskirja teistelewww.rahvusraamatukogu.ee/uudiskiri • Jälgi meid ka facebookis RR fb ja twitteris RR twitter

Uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Ettepanekud: avalike suhete osakond, info at rahvusraamatukogu dot ee

RR

Eesti Rahvusraamatukogu: Tõnismägi 2, 15189 Tallinn • Infotelefon: 630 7611 • www.rahvusraamatukogu.ee

Eesti Rahvusraamatukogu - National Library of Estonia