Eesti Rahvusraamatukogu - National Library of Estonia

Eesti Rahvusraamatukogu uudiskiri
HOIAME MÕTTEID, ET JAGADA TEIEGA

U U D I S K I R I - jaanuar / 2014

Rahvusraamatukogu

Soovime kõigile rõõmsat ja tegusat uut aastat!

Mullu täitus Rahvusraamatukogul 95. tegevusaasta.
20 aastat möödus Tõnismägi 2 hoone valmimisest. Suur tänu kõigile, kes juubeliaastal meiega olid ja meie tegemistele kaasa aitasid, suur tänu lugejatele ja külastajatele!
Avasime uue DIGARi kasutajaliidese www.digar.ee ja veebiarhiivi. Saime juurde rohkem lugejaid kui eelmisel aastal. Ka külastuste arv kasvas.
Valmis uus strateegia järgnevaks neljaks aastaks. Rahvusraamatukogu visioon on olla uue põlvkonna raamatukogu Euroopa haridus- ja kultuurimaastikul.
Et Rahvusraamatukogu tegemistega kursis olla, telli ja loe meie uudiskirja, jälgi meid kodulehel, Facebookis ja Twitteris!

25

Eesti 2013. aasta kauneimad raamatud selguvad 6.veebruaril

6. jaanuarini sai esitada 2013. aastal valminud raamatuid võistlustele „25 kauneimat Eesti raamatut” ja „5 kauneimat Eesti lasteraamatut”. Žüriid hindavad raamatute terviklikkust, disaini, küljendust, tüpograafiat, illustratsioone ning teostust. Võidutööd kuulutatakse välja Eesti Rahvusraamatukogus 6. veebruaril, samal päeval toimub ka seminar raamatute kujundamisest. Kauneimad raamatud pannakse näitusele 6. korruse näitusesaalis. Loe edasi

Google

Loengusari ”Google´ist ei piisa”

Tartu Ülikooli ja Eesti Rahvusraamatukogu tasuta loengusarja "Google´ist ei piisa" räägitakse eesti keelest ja kodanikest, ühiskonnast ja kultuurist, geneetikast, tehnoloogiast, loodusteadustest, tervishoiust ja muust. 14. jaanuaril kell 16 saab kuulata professor Art Leete loengut teemal „Mis teeb rahva suureks? Eestlastest ja soome-ugrilastest“ . Loe edasi

RK

Ajakirja Raamatukogu uus number on pühendatud Rahvusraamatukogule

Raamatukogude kuldajast kirjutab Igor Gräzin, lisaks intervjuud Janne Andresoo ja Ivi Eenmaaga. Rahvusraamatukogu hoone projekteerimise saagast annab ülevaate arhitekt Raine Karp ning Rahvusraamatukogu seaduse vastuvõtmisest riigikogus Vardo Rumessen. Loe edasi

 

 

Eesti Rahvusraamatukogu kalender 2014

Kalender “Aastaring spordikirjandusega” on pühendatud alanud liikumisaastale. See annab sõnas ja pildis ülevaate enne 1940. aastat Eestis ilmunud ja Rahvusraamatukogus leiduvast spordikirjandusest. Iga kuu pakub uue spordiala: uisusport, male, võimlemine, maadlus, jalgpall, rahvalikud mängud, ujumine, kergejõustik, jalgrattasõit, käsipall, raskejõustik ja suusatamine. Loe edasi ja telli

Võrguväljaanne tutvustab Rahvusraamatukogust võrsunud parlamendiliikmeid

Eesti Rahvusraamatukogu 95. aastapäeva puhul ja meie parlamendiraamatukogu staatusest lähtudes tutvustame isikuid, kes on töötanud nii raamatukogus kui ka Riigikogus. Nendeks on Ivi Eenmaa, Andres Heinapuu, Peeter Ello ja Tunne Kelam. Vt "Rahvusraamatukogust võrsunud parlamendiliikmed"

Võrguväljaannete uued numbrid

Näitused

  • 8. jaanuarini harulduste kogu näitusesaalis “Metsiku „pibliotek”: ühe ärkamisaegse raamatukogu lugu“
  • 9. jaanuarini peanäitusesaalis Riho Toomra kunstkudumite näitus „Niidist kunstini“, mis on pühendatud saksa päritolu kunstniku Herbert Nieblingi 110. sünniaastapäevale.
  • 27. jaanuarini 6. korruse näitusesaalis saksa fotokunstinäitus „Moevoolu ajarännak läbi F. C. Gundlachi silmade“.
  • 31. jaanuarini 6. korruse õigusteaduse ja rahvusvaheliste organisatsioonide saalis näitus "Inimõigused minevikus ja tänapäeval"

Lisainfo: http://www.rahvusraamatukogu.ee/uritused

Fotod: Teet Malsroos

Soovita uudiskirja teistelewww.rahvusraamatukogu.ee/uudiskiri • Jälgi meid ka facebookis RR fb ja twitteris RR twitter

Uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Ettepanekud: avalike suhete osakond, info at rahvusraamatukogu dot ee

RR

Eesti Rahvusraamatukogu: Tõnismägi 2, 15189 Tallinn • Infotelefon: 630 7611 • www.rahvusraamatukogu.ee

Eesti Rahvusraamatukogu - National Library of Estonia