Eesti Rahvusraamatukogu - National Library of Estonia

Eesti Rahvusraamatukogu uudiskiri
HOIAME MÕTTEID, ET JAGADA TEIEGA

U U D I S K I R I - september / 2015

Muusikapäeva tähistamine

Rahvusvahelist muusikapäeva, mis sel aastal kannab pealkirja „Kuula!”, tähistatakse ka Rahvusraamatukogus.
1. oktoobril kell 15 esinevad raamatukogu fuajees kontserdiga Geraldine Casanova (sopran), Oliver Kuusik (tenor) ja Marje Lohuaru (klaver).
Kogu muusikapäeva kavaga saab tutvuda siin.

 

Konverentsikeskus uueneb

Ainulaadse arhitektuuriga Rahvusraamatukogu on hästi tuntud oma unikaalse ja üle 300 inimese mahutava suure konverentsisaali poolest.
Ent kas teate, et meie majas on 10 eri suurusega stiilset konverentsiruumi, kus saab korraldada koolitusi, seminare, nõupidamisi, konverentse ja esitlusi ning kuhu saab tellida catering-teenust?
2015. aasta sügiseks läbib konverentsikeskus uuenduskuuri ning lisaks värskemale interjöörile on suures konverentsisaalis kliendi kasutuses uus ja moodne heli- ja valgustehnika.
Lisainfo saamiseks kirjuta konverents at nlib dot ee
või helista 630 7262.
Vaata ka http://www.nlib.ee/konverentsikeskus/

Rahvusraamatukogu lasteala otsib nime

Rahvusraamatukogu avab oktoobris 5. korruse lugemissaalis lasteala, kuhu on oodatud meie külastajate-lugejate lapsed ja lapselapsed. Lasteala pakub võimaluse eakohaste raamatute ja mängude seltsis aega viita, sel ajal kui emad-isad-vanaemad-vanaisad lugemissaalis toimetavad.
Lastealal ei ole endale veel nime leidnud. Kui Sul tuleb hea mõte, kuidas ala kutsuda, siis saada oma variant aadressile info at nlib dot ee hiljemalt 20. septembriks.
Kõigi osalejate vahel loosime välja Rahvusraamatukogu hoones tegutseva teatri (Varius) pileteid. Võitjad kuulutame välja 23. oktoobril.

Arutelu „Pagulaste ümberasustamine ja kohanemine Eestis – müüt ja faktid“

Pildil: Politoloog Juhan Saharov.
Avalik arutelu: „Pagulaste ümberasustamine ja kohanemine Eestis – müüt ja faktid“
Eesti Kultuuri Koda korraldab 17. septembril kella 16–18 Eesti Rahvusraamatukogu kuppelsaalis pagulasteemalise arutelu, mille juhatab ettekandega sisse Johannes Mihkelsoni keskuse pagulaste tugiisikuteenuse juht, Tartu ülikooli politoloog Juhan Saharov.
Avalikus arutelus otsitakse vastust küsimusele, milline võiks olla Eesti enda mõistlik pagulaspoliitika ja milliseid kogemusi tasub üle võtta riikidelt, kes on selle keerdküsimusega tegelnud juba aastakümneid.
Samuti uuritakse, kuidas ühendada kaks pealtnäha vastandlikku sihti: kujundada suveräänse riigina ise oma sisserändepoliitikat, samal ajal tunnustades universaalset rahvusvahelise kaitse andmise põhimõtet.
Arutatakse ka valitsuse tegevuskava, mille alusel 2016.–2017. aastal Eestisse saabuvad pagulased vastu võetakse – mida kavatseb teha riik ja milline roll on vabaühendustel?
Palume ette registreerida!

Oskuskeelepäev

6. oktoobril toimub juba kümnendat korda traditsiooniline oskuskeelepäev. Arutlusele tulevad viimase aja muutused eesti keele arengu ja säilimise korralduses, Vikipeedia oskuskeele ühe edasiviijana, mitme eriala terminoloogiaküsimused ja terminoloogiatöö alustalad. Kava ja täpsem info lisatakse siia.

Personaalne infoteenus

Rahvusraamatukogu pakub uut infoteenust, et aidata uurijaid ajamahukate tööde tegemisel ja andmebaasides orienteerumisel.
„Uus teenus on mõeldud eeskätt tudengitele, õpetajatele, teadlastele, spetsialistidele ja kõigile teistele, kes soovivad professionaalset abi info otsimisel ja töötlemisel,“ ütles raamatukogu teenindusjuht Kristel Veimann.
Personaalset infoteenust pakkuvad spetsialistid otsivad välja teemakohased artiklid, raamatud ja veebiallikad.
Võimalik on tellida kliendi teemavaldkonda arvestav privaatkoolitus infokonsultandilt, kes õpetab oskuslikult kasutama andmebaase. Samuti saab tellida meediaülevaateid.
Küsi lähemalt telefonil 630 7100 või kirjuta teatmesaal@nlib.ee.
Loe lähemalt.

Naiskoor kutsub uusi lauljaid

Rahvusraamatukogu naiskoor ootab kõigisse häälerühmadesse uusi lauljaid. Proovid toimuvad esmaspäeviti ja neljapäeviti kella 17.15-19.15 Rahvusraamatukogus.
Koduleht: http://www.nlib.ee/naiskoor/

 

 

Rahvusraamatukogu ootab oma meeskonda

Eesti Rahvusraamatukogu kuulutas välja konkursid vabade ametikohtade täitmiseks. Otsime oma meeskonda kommunikatsiooni- ja turundusjuhti, konverentsikeskuse juhti ja rakenduste administraatorit. Lähemalt saab lugeda http://www.nlib.ee/toopakkumised/

"Unustatud primadonna" ja sügishooaeg teatris Varius

Teater Varius jätkab uuel hooajal Estonia teatrilegendide tutvustamist.
Heidi Sarapuu
lavastus "Unustatud primadonna" on säravast lavatähest Els Vaarmannist, kes oli võrdselt andekas nii draamas, operetis kui ka ooperis. Kriitikud pidasid teda kõigi aegade parimaks Carmeniks. Els Vaarmanni rollis astub üles Katrin Lehismets, kes töötab Salzburgi Muusikaülikoolis Mozarteum. Ta on tunnustatud kontsertmeister ja laulja nii Eestis, Austrias, Saksamaal, Šveitsis, Itaalias kui ka mitmel pool mujal. Teistes osades on Heino Seljamaa (Erich Kaljot), Peeter Kaljumäe (Verner Nerep), Diana Dikson-Soom ja René Soom Rahvusooperist Estonia.
Esietendus on 4. oktoobril kell 19 Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis, järgmised etendused 5., 6. oktoobril ja 29., 30. novembril. Pileteid saab osta Piletimaailmast või Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumist.
1. oktoobril kell 16 tähistatakse Eesti Rahvusraamatukogu suures saalis rahvusvahelist muusikapäeva ja eakate päeva kontsertetendusega „Varius laulab“. Omaaegse „Lükati kvartetina“ astuvad üles Priit Volmer Bonni Ooperist, Urmas Põldma ja René Soom Rahvusooperist ning Peeter Kaljumäe.
Loe lähemalt http://varius.ee

Võrguväljaannete uued numbrid

Näitused

GALERIID
22. septembrini harulduste kogu näitusesaalis „Pühakiri. Käsikirjast Gutenbergini

30. septembrini peanäitusesaalis Rait Prääts ja Sirje Eelma „Ühes majas XV

11. septembrist 2. oktoobrini väikses fuajeegaleriis Rein Eskeli isikunäitus
15. septembrist 6. oktoobrini fuajeegaleriis Kristiina Saloluoma „Läbi unistaja silmade“
17. septembrist 10. oktoobrini 6. korruse galeriis Maria Elena Rodríguez-La Rosa skulptuurid ja maalid „Tundeid“

28. septembrist 2015 31. jaanuarini 2016 harulduste kogu näitusesaalis „Teele, teele, kurekesed... Muusikaõpetus Eesti koolides kuni 1940“

LUGEMISSAALID
10. oktoobrini õigusteaduse ja rahvusvaheliste organisatsioonide lugemisaalis näitus Eesti aladel kehtinud karistusseadustikest „Karistusseadustikud kuni 1940
31. oktoobrini muusikasaalis „Guido Mamberg 120“
5. detsembrini humanitaarteaduste saalis „Henrik Visnapuu 125

Vaata ka: http://www.nlib.ee/naitused

Fotod: Teet Malsroos

Soovita uudiskirja teistelewww.rahvusraamatukogu.ee/uudiskiri • Jälgi meid ka facebookis RR fb ja twitteris RR twitter

Uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Ettepanekud: kommunikatsiooni-ja turundusosakond osakond, info at rahvusraamatukogu dot ee

RR

Eesti Rahvusraamatukogu: Tõnismägi 2, 15189 Tallinn • Infotelefon: 630 7611 • www.rahvusraamatukogu.ee

Eesti Rahvusraamatukogu - National Library of Estonia