Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Tekstiilinäitus Rahvusraamatukogus

21.10.2011

Näitus „Ornament - võti maailma. Traditsioonist disainini“ Eesti Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis ja fuajeegaleriis 25. oktoobrist 13.novembrini tutvustab ornamendi arengut ja võidukäiku Eesti uuemaaegses rahvakunstist inspireeritud tekstiilikunstis.

Näitusel eksponeeritakse gobelääne, põimevaipu ja traditsioonilistes sidustes kootud rahvuslikke vaipu. Esinevad Anu Raud, Ehalill Halliste, Malle Antson, Christi Kütt, Riina Tomberg, Astri Kaljus ja Kadri Vissel. Lisaks saab näha suurepärast silmkoes kootud ja tikitud kinnaste kollektsiooni Kristi Jõestelt. Setu rahvapäraste ehete valmistamise traditsiooni taaselustumist näeb Evar Riitsaare loomingus. Sama autori vanade tapeetide käsitrükis koopiad ja setu rahvatraditsioonist inspireeritud tapeedid on eksponeeritud fuajeegaleriis.

„Ornament – võti maailma. Traditsioonist disainini“ on näitusesari, mis saab teoks Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu ehteaasta 2011 raames. Lisaks toimuvad näitused Arhitektuuri- ja Disainigaleriis (3.-13. nov.), Eesti Käsitöö Maja galeriis (ehtemeister Keiu Kullese rahvuslike ehete näitus 19. okt. -21. nov.) ning Kärt Summataveti ja Vilve Undi kollektsiooni Valge pulm. Hall argipäev (11.-13. nov.) esitlus Eesti Riiklikus Ajaloomuuseumis.
Näitused annavad ülevaate eesti traditsioonidest inspireeritud käsitöö ja disaini hetkeseisust ning rahvusliku ehtekunsti arengust ja taassünnist.

Olete oodatud!

Lisainfo: Liisa Tomasberg, näitustesarja kuraator, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu tegevjuht, tel. 504 1943.
Lea Hein, Rahvusraamatukogu näituste osakond, 630 7148.
 


 digitaalarhiiv digar