Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Tellimise kirjeldus

Valige digiteerimiseks trükis ja edastage tellimisel teose andmed. Andmete täpsustamiseks kasutage e-kataloogi ESTER või Eesti Rahvusbibliograafia andmebaasi.Tutvuge digiteerimisteenuse osutamise tingimustega.

Tellides Rahvusraamatukogu tellimisvormi kaudu või edastades tellimuse e-postile info at nlib dot ee , kontrollitakse raamatukogus trükise olemasolu, seisundit ja autoriõiguste kehtivust. Juhul, kui tegemist on digiteerimist piirava erijuhtumiga, võetakse tellijaga e-posti vahendusel ühendust ja täpsustatakse tellimusega seotud tingimusi. Probleemide puudumisel, asutakse kohe tellimuse täitmisele.

EOD (e-Book on Demand) tellimiskeskkonda kasutades on tellimuste haldamine automaatne. Pärast tellimuse lähetamist saab tellija tellimisvormis märgitud e-posti aadressile tellimuse vastuvõtuteate ja kasutajatunnused järgnevateks toiminguteks (kasutajanumber ja salasõna). Vastuvõtuteade on üksnes teavitus, et Rahvusraamatukogu on tellimuse kätte saanud. Kasutajatunnuste abil saab tellimiskeskkonnas jälgida teenuse kulgu igal hetkel. Sealsamas saab määratleda digitaalse koopia kättesaamisviisi (allalaadimine edastatud lingi kaudu, kättetoimetamine CD ROM-il või DVD-l) ning täpsustada makseviisi.

Soovi korral koostab Rahvusraamatukogu tellijale hinnapakkumise. Hinnapakkumine ei ole õiguslikult siduv ja selle koostamine on tasuta.

Juhul kui teosest ei ole võimalik mõjuvatel põhjustel digitaalkoopiat valmistada, on Rahvusraamatukogul õigus tellimuse täitmisest keelduda, teavitades sellest tellijat 3 (kolme) tööpäeva jooksul.


 digitaalarhiiv digar