Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Tšiili grafitikunstnik tegi Eesti sünnipäevaks vinged maalid

05.02.2018

Alates 6. veebruarist on Eesti Rahvusraamatukogu fuajeegaleriis avatud Tšiili kunstniku Izak Mora isikunäitus „MuSada“.

„MuSada“ on Izak Walter Mora Marambio austusavaldus Eesti Vabariigile tema iseseisvuse sajanda aastapäeva puhul, hõlmates kunstniku silmis kõige sümboolsemaid pöördepunkte Eesti Vabariigi ajaloos alates 1918. aastast tänapäevani.

„Soovisin mängida mõlema, mu emakeele hispaania ja eesti keelega. Selle näituse pealkiri tuleneb sõnapaarist mu sada ehk minu sada. Otsustasin need kaks sõna ühendada, sest hispaania keeles kõlab see nagu musa, mis on inglise keeles muse ja tähendab eesti keeles muusat. Seega inspireeris mind muusana Eesti,“ sõnab Izak Mora.

Izak väljendab end visuaalselt vabakäegrafitis. Ta alustas oma venna innustusel joonistamist värvipihustitega otse seinale 1998. aastal. Tol ajal võttis ta eeskuju raamatutest ja ajakirjast 12 Oz Prophet nähtud New Yorgi metroost. Aastatel 2002–2008 kasutas ta oma kujundustes meisterlikult must-valgeid kujutisi. See loob visuaalse „vaikuse“, mille abil on ülestimuleeritud linnamaastikul tõhus suhelda. 2010. aastal hakkas Izak taas kasutama tervet värvikaarti ja tema töödes on keskseteks tegelasteks valdavalt naisfiguurid. Tema töid on eksponeeritud nii kodumaal Tšiilis kui ka Argentinas, Brasiilias, Eestis, Soomes, Saksamaal, Kreekas, Lätis ja Peruus.

Näitus jääb avatuks kuni 26. veebruarini.


Lisainfo:

Ave Tölpt, näituste osakonna juhataja, Ave dot Toelpt at nlib dot ee, 630 7150

Lea Hein, projektijuht, Lea dot Hein at nlib dot ee, 630 7148

Kerti Kulper, kommunikatsioonispetsialist, Kerti dot Kulper at nlib dot ee, 630 7254

 

 


 digitaalarhiiv digar