Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Tule muuseumiööle!

17.05.2013

Muuseumiööl, 18. mail, on Rahvusraamatukogu avatud kella poole kahteistkümneni õhtul. Toimuvad ekskursioonid maja varjatud soppidesse ja kohtumised kirjanikega, mängitakse muusikat ning näidatakse filmi. 8. korruse terrass on avatud ja päevapiltnik pildistab. Tegevust jagub nii suurtele kui väikestele.

Külalisi võtame vastu muusikaga - klaveril mängib palasid Rahvusraamatukogu kogudest Helen Põldmäe kunstide teabekeskusest. Ekskursioonid viivad raamatukogu lugemisalasse, hoidlatesse ja hoone teistesse varjatud soppidesse, kus võib kohata tundmatuid objekte.

Harulduste kogu näitusesaalis tutvustab kogude säilitusosakonna juhataja Kadi Kiipus ainulaadset näitust Eestis „Fröhlichid- köitekunst läbi nelja sugupõlve“. Lapsed saavad fuajees joonistada Rahvusraamatukogule uusi järjehoidjaid.

Humanitaarteaduste lugemissaalis 7. korrusel jutustavad lugusid kirjanikud Kadri Luik, Ülo Tuulik ja Tarmo Teder. Kunstide teabekeskuses saab tutvuda ajalooliste kaartide, fantaasiakunsti albumite ja nõukogude kosmonautide maalidesse jäädvustatud nägemustega kosmosest ning kuulata vähem tuntud Eesti muusikat ja bände. Avatud on 8. korruse terrass, kus tegutseb päevapiltnik Teet Malsroos ja saab lasta ennast imelise Tallinna vaate taustal pildistada. Kuppelsaalis räägib Igor Volke lugusid, mille kohta ei teagi, kas uskuda neid või mitte.

Öökinos näidatakse filmi “Elavad pildid”, millele eelneb kohtumine režissöör Hardi Volmeriga. Filmi peategelane Helmi sünnib parun von Strandmanni majja Tallinna vanalinnas aastal 1908. Ainus, mida ta kindlalt teab, on, et ta ema oli eesti soost teenijatüdruk. Kõik muu selgub elu käigus ning elul, mis kulgeb läbi sajandi, on Helmi jaoks mõndagi varuks. Kaasa teeb hulk tuntud ja armastatud eesti näitlejaid: Ita Ever, Aarne Üksküla, Anu Lamp, Tõnu Oja, Sandra Uusberg, Priit Võigemast, Ain Mäeots jt. Filmil on subtiitrid inglise ja vene keeles.

Avatud on näitused (kokku 7), galeriid ja kohvik.

Kõik üritused on tasuta.

Öös on inimesi!

KAVA

Olete oodatud!

Lähem teave:

Marika Kuldkepp, Eesti Rahvusraamatukogu, tel. 630 7271.

Annika Koppel, Eesti Rahvusraamatukogu, tel. 630 7260.

www.rahvusraamatukogu.ee

Facebook

 


 digitaalarhiiv digar