Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Tulge vaatama Rahvusraamatukogu vinüülikogu

08.09.2011

30. septembrini on Rahvusraamatukogu 6. korruse näitusesaalis avatud näitus „Eesti vinüül“, kus saab vaadata ja kuulata Eesti vinüülplaate Rahvusraamatukogu heliplaadi kogust.

Näitus annab ülevaate rohkem kui 50 aasta jooksul eesti muusikute, interpreetide ja dirigentide loomingut kajastavatest vinüülplaatidest, mis on välja antud nii Eestis kui ka mujal maailmas. Eksponeeritavaid plaate saab kohapeal ka kuulata. 

Raamatusarjas Eesti Rahvusraamatukogu varamu vast ilmunud kataloog „Eesti vinüülplaadi diskograafia 1954-2010“ annab tervikliku informatsiooni peamiselt Rahvusraamatukogus ning teistes Tallinna ja Tartu raamatukogudes leiduvatest 33- ja 45-kiirusega eesti heliplaatidest. Kataloog ilmus trükisena ning koostöös projektipartneri DIGIRAga ka e-raamatuna, mida saab endale soetada mälupulgal või alla laadides.

Kataloogi on koostanud Katre Riisalu, Marika Koha, Rena Tüür ja Nansi Leppik Rahvusraamatukogust ning kujundanud Maile Tali.

Eesti vinüülplaate on ilmunud umbes 1300-1400 nimetust, millest pea 90% on jõudnud Rahvusraamatukogusse. Kokku kuulub raamatukogu helisalvestiste kogusse erinevatel kandjatel rohkem kui 8000 nimetust.

Lisainfo: Katre Riisalu, Rahvusraamatukogu kunstide teabekeskuse juhataja, tel. 630 7143, Katre.Riisalu@nlib.ee

Avalike suhete osakond, tel. 630 7260
http://www.nlib.ee/veebipood


 digitaalarhiiv digar