Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Ukraina nüüdiskunsti näitus

20.04.2012

6. korruse galeriis avatakse 24. aprillil kell 16 näitus „Ukraina nüüdiskunst”. Näitusel on eksponeeritud Valentõna Kozjari, Natalia Makejeva, Igor Prokofjevi ja Marina Škarupa maalid ning Volodõmõr Žuraveli skulptuurid. Kõik kunstnikud on osalenud mitmetel rahvusvahelistel näitustel üle maailma.

Valentõna Kozjar juhib meid projekti „Linn N“ töödega elegantselt isikute ja esemete maailma, mis küll veel säilitab materiaalse kuju, kuid on juba muutumas abstraktseks.
Natalia Makejeva ütleb oma pildiseeria „Linna kaleidoskoop 2012“ kohta: „Linn on avalike suhete areen, kus peegeldub elanike meeleolu ja kust ammutatakse jõudu. Igal linnal on oma struktuur ja kordumatu iseloom.”
Igor Prokofjev on osalenud rahvusvahelistel näitustel Kiievis, Moskvas, Berliinis, Atlantas, New Yorgis, Edinburghis.
Marina Škarupa „Ära karda / ära nuta“ seeria visuaalseks aluseks sai laste kritselduste ning „täiskasvanute maalikunsti” ärritav segu.
Skulptor Volodõmõr Žuravel on ukrainlastele väga olulise skulptuuri "Vennad Klitškod”(2011) autor. Skulptuur oli autori kingitus poksimeistritele Vitali ja Vladimir Klitškole nende auhindade eest maailmameistrivõistlustel. Näitusel on aga tema kujudeseeria tingliku nimetusega „Inimpuud“.

Näituse vahendas Ukraina Suursaatkond Eestis koostöös Ukraina firmaga ART-prospekt.ua LTD.

Näitus jääb avatuks 16. maini.
Olete oodatud!

Lähem teave:

Külli Ummer, Rahvusraamatukogu näituste osakond, tel. 630 7148.
Liudmyla Andriyenko, Ukraina Suursaatkond Eestis, tel 6015815
Annika Koppel, Rahvusraamatukogu avalike suhete osakond, tel. 630 7260.

 


 digitaalarhiiv digar