Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Uus näitus toob Rahvusraamatukokku Lõuna-Ameerika eksootikat

18.09.2015

17. septembrist kuni 10. oktoobrini on Eesti Rahvusraamatukogu 6. korruse galeriis avatud Peruu kunstniku Maria Elena Rodríguez-La Rosa skulptuuride ja maalide näitus „Tundeid“.

Mütoloogiast ja religioonist ainest ammutav peruulannast kunstnik on rännanud paljudes Euroopa ja Aasia riikides ja õppinud tundma nende paikade kultuuri ja olemust. Neid teadmisi kasutab Rodríguez-La Rosa ka oma kunstiloomingus, luues nii skulptuure kui ka maale.
„Minu olemine põhineb tunnetel. Tunnen sügavat uhkust oma sünnikoha vastu, kus olen olnud ümbritsetud iidsest kultuurist, mis annab mulle eluks olulisi juhtnööre. Mu esivanemate kohalolekut võib alati ühel või teisel viisil mu töödes tunnetada,“ ütleb Maria Elena Rodríguez-La Rosa.
„Tunnen tohutut tänulikkust külastatud kohtade vastu, kus mind on alati võtnud vastu tervitavad naeratused ja ka õppetunnid. Imetlen teiste kultuuride rahvaid, kes on minust kujundanud maailma kodaniku. See näitus on elu tõlgendus.“

Näituse pidulik avamine toimub neljapäeval, 17. septembril kell 16. Näituse avavad Eesti Rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo ja Peruu Suursaatkonna ajutine asjur Eestis Paul Paredes Portella. Avamisel mängib Peruu kitarrimuusikat Camilo Pajuelo Valdez.
Peale Rodríguez-La Rosa skulptuuride ja maalide on kogu näituse vältel kuni 10. oktoobrini võimalik ekraani vahendusel tutvuda Andide piirkonna laste
unikaalsete seltskonnamängudega. Näitusele on oodatud nii lapsed kui ka täiskasvanud.
Lisainfo:
www.malenart.com

Ave Tölpt, Eesti Rahvusraamatukogu näituste osakonna juhataja, tel. 5680 7150
 


 digitaalarhiiv digar