Eesti Rahvusraamatukogu - National Library of Estonia

Eesti Rahvusraamatukogu uudiskiri
HOIAME MÕTTEID, ET JAGADA TEIEGA

U U D I S K I R I - 3 / 2013

Lahtiste uste päevad tõid Rahvusraamatukokku ligi 3500 külastajat

Kolme päeva vältel, 20.-22.veebruarini jagus huvilisi igale üritusele. Populaarsed ekskursioonid olid raamatu teekond lugejani ning paberist digitaalseks, käidi Toompea lossis, heideti pilk raamatukogu varasalve, avastati ühiskonna toimimise põhitõed ning tutvuti Igor Volke juhtimisel tundmatute objektidega Rahvusraamatukogus. Töötubades õpiti pikendama raamatu eluiga ning kasutama Eesti õigusbibliograafiat. Ekskursioone, õpitubasid ja kohtumisi külastas 748 inimest, uusi lugejaid lisandus 269.
Orienteerumismängu läbijad said lisaks meenele märkida oma sünnikoha interaktiivsel kaardil. Kaarti ning raamatukogule kirjutatud soove saab näha siin.
Lahtiste uste päevade fotogaleriid saab vaadata Rahvusraamatukogu facebooki lehel.
Avades kõigile oma põnevad nurgatagused ning suletud ruumid, tähistasime Eesti Rahvusraamatukogu 95. ning Tõnismäel asuva raamatukoguhoone 20. juubeliaasta algust. Täname kõiki tulijaid ja loodame, et leiate tee Rahvusraamatukokku ka edaspidi!

Kiida teenindajat

Märtsis leiab Rahvusraamatukogus nagu paljudes kohtades mujalgi aset kampaania "Kiida teenindajat 2013", mille eesmärk on ärgitada kliente märkama head teenindust.
Kui said meie juures meeldiva teeninduse osaliseks, siis palun jaga oma positiivset kogemust ja kiida häid teenindajaid.
Kiitmiseks on mitu võimalust:
1. Täida kiidusedel internetis www.heateenindus.ee
2. Helista või saada SMS lühinumbrile 1182 ning teata kiidetava teenindusettevõtte nimi ja asukoht.
3. Täida kiidusedel raamatukogu lugemissaalis ja jäta see kampaania postkasti.
4. Skaneeri hea teeninduse kuu plakatitel asuv QR-kood (ruutkood) oma telefoni, mis suunab otse kiidulehele ja jäta sinna teade hea teeninduse kohta.
Kuu lõpus tunnustab Rahvusraamatukogu rohkem kiidusõnu kogunud teenindajaid.

Baltimaade kirjastussündmus jõuab taas Tallinna

4.-6. aprillini toimub Rahvusraamatukogus Tallinna raamatumess, mis ühtlasi võõrustab Balti raamatumessi.
Kirjastused pakuvad uudiskirjandust, toimuvad raamatuesitlused ja kohtumised kirjanikega, seminarid autoriõiguste ja tüpograafia teemal, kirjandusfoorum rahvuskirjandusest, üle-eestilise 3. ja 4. klassi lastele mõeldud lugemismängu finaal.
Messi korraldavad Eesti Rahvusraamatukogu ja Eesti Kirjastuste Liit.
Partneriteks on Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Briti Nõukogu esindus Eestis, Eesti ja Soome kirjanduse teabekeskus. Kava avaneb 16. märtsil, vaata www.rahvusraamatukogu.ee.

Emakeelepäeval räägime argisõnade ilust ja käime mööda kuldseid jälgi

Emakeelepäeva seminar “Eesti sõnade eluloost” leiab aset 14. märtsil Rahvusraamatukogu väikeses konverentsisaalis. Räägitakse argisõnade ilust ning päevapiltniku salateadusest, rännatakse regivärsiradadel, uuritakse sõnade lugu ja ajalugu ning tõlkelaene, küsitakse, kust on pärit murdesõnad, ning tutvustatakse näitust “Eesti sõnaloome suurkuju Johannes Voldemar Veski”. Ootame kõiki huvilisi kuulama ja kaasa mõtlema! Loe lisa.

Võrguväljaannete uued numbrid

 

Ajaveeb Minu Rahvusraamatukogu ootab lugusid

Eesti Rahvusraamatukogu saab tänavu 95. Aeg lausa lendab lugedes! Juubeliaastal avasime uue ajaveebi http://minurahvusraamatukogu.blogspot.com/.
Missugused on sinu kokkupuuted Rahvusraamatukoguga? Kas oled lugeja, külastaja, oled siin töötanud või töötad praegu, oled mingil muul moel raamatukoguga kokku puutunud – vahet pole! Kõigi lood ja meenutused on oodatud. Mida tähendab Rahvusraamatukogu sinu jaoks? Mis sinuga Rahvusraamatukogus juhtus? Kellega siin kohtusid? Kas leidsid siit raamatu, mis muutis elu? Või saad koguni öelda, et elu muutus, kui hakkasid käima raamatukogus?
Pane oma lugu kirja ja saada meile e-posti aadressil: info@rahvusraamatukogu.ee. Ka fotosid saab lisada. Aasta lõpus valib raamatukogu oma lemmikloo, lisaks selgub lugejate lemmik. Neile auhinnad ja üllatusi on samuti oodata. Lõpuks sünnib sellest kõigest ehk üks tore e-raamat.
Ära hoia endale, jaga oma lugu meiega! Jagatud rõõm on kahekordne, jagatud lugu teeb veel rohkematele rõõmu. Kohtumiseni ajaveebis!

V Tallinna tarbijaõiguste päev

20. märtsil kella 11-16 korraldab Tallinna Linnavalitsus Rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis Tallinna tarbijaõiguste päeva, kus valdkonna spetsialistid jagavad inimestele kasulikke nõuandeid.
Notarite Koda tutvustab põhitõdesid laenude ja võlgade üleminekust pärimisel, Tarbijakaitseamet selgitab tarbija õigusi ja kohustusi koduukse- ja telefonimüügi korral, räägitakse majaelanike ja korteriühistu õigustest ja võimalustest oma huvide kaitsel, antakse ülevaade uuendustest linna jäätmemajanduses ning tarbija võimalustest energia ja keskkonna säästmisel. Lähem info tarbijainfo at tallinnlv dot ee, 640 4232.

Näitused

 • 16. märtsini peanäitusesaalis “25 kauneimat Eesti raamatut. 5 kauneimat Eesti lasteraamatut 2012” ja “Soome kauneimad raamatud 2011”

 • 7. märtsini fuajeegaleriis “Mare Iknojani fotonäitus „Pilvede värvid” 12.-26. märtsini fuajeegaleriis Airi Luige maalinäitus „Kuu valgustamata pool”
 • 12. märtsini harulduste kogu näitusesaalis “Miniatuurne Jüri Arrak: eksliibrised, jõulugraafika, ehted”
 • 28. märtsini harulduste ja arhiivkogu saalis „Haruldased leiud kaante vahelt”
 • 9. märtsini teatmesaalis „Rahvusraamatukogu väljaandeid 1925-2013”
 • 6. märtsini 6. korruse näitusesaalis “Silvi Väljal 85. Raamatuillustratsioonid”
 • 14. märtsist 6. aprillini 6. korruse galeriis „Ungari kirjandus eesti keeles, eesti kirjandus ungari keeles. Gábor Bereczki 85”
 • 16. märtsini õigusteaduse ja rahvusvaheliste organisatsioonide saalis „Inimõigused rahvusvahelise õiguse süsteemis”
 • 8. märtsist 27. juunini humanitaarteaduste saalis “Eesti sõnaloome suurkuju Johannes Voldemar Veski. 140 aastat sünnist”
 • 28. märtsini kunstisaalis „Pühadetervitused ja õnnesoovid: pilk 20. sajandi postkaartidele”
 • 28. märtsini muusikasaalis „Helikassettide kuldajastu: 20 aasta taguseid lemmikuid”
 • 22. märtsini muusikasaalis „Salongimuusikat noodikogust”

Lisainfo: http://www.rahvusraamatukogu.ee/uritused

Soovita uudiskirja teistelewww.rahvusraamatukogu.ee/uudiskiri • Jälgi meid ka facebookis RR fb ja twitteris RR twitter

Uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Ettepanekud: avalike suhete osakond, info at rahvusraamatukogu dot ee

RR

Eesti Rahvusraamatukogu: Tõnismägi 2, 15189 Tallinn • Infotelefon: 630 7611 • www.rahvusraamatukogu.ee

Eesti Rahvusraamatukogu - National Library of Estonia