Eesti Rahvusraamatukogu Uudiskiri

Hoiame mõtteid, et jagada teiega!
Kui sa ei näe uudiskirja korrektselt, vajuta siia Liitu meie uudiskirjaga
                                                                   
Rahvusraamatukogu tutvustas uut visuaalset identiteeti

Rahvusraamatukogu avalikustas oma uue visuaalse identiteedi, mis on tingitud vajadusest viia Rahvusraamatukogu pildiline keel kooskõlla organisatsiooni strateegiliste eesmärkidega. Meie visioon on olla uue põlvkonna raamatukogu Euroopa haridus- ja kultuurimaastikul. Rahvusraamatukogu missioon on säilitada Eesti kultuuripärandit ning olla sillaks teadmiste ja inimeste vahel.

Uus logo väljendab rahvusraamatukogu strateegilist suunda muutustele: liikuda pärandi säilitamiselt pärandi jagamisele, astudes inimestele lähemale ja suheldes oma kasutajaga nii füüsilises ruumis kui e-maailmas. Uus logo on osalt tingitud ka praktilisest vajadusest koondada rahvusraamatukogu e-teenused näiteks digitaalarhiiv DIGAR, rahvusbibliograafia ERB, DIGAR Eesti ajalehed jt ühtse visuaalse identiteedi alla.

“Rahvusraamatukogu liikumine pärandi säilitamisest pärandi jagamisele on suur kontseptuaalne muutus. See iseloomustab ka uut logo, mis on emotsionaalne, mitte pelgalt majakeskne, ” ütles visuaalse identiteedi töörühma juht Asko Künnap. Rahvusraamatukogu on hoopiski midagi muud kui see hoone siin Tõnismäe tänaval,” lisas Künnap.
Uuenenud Digitaalarhiiv DIGAR

Kas tahad lugeda väärtkirjandust, otsida vanu ja vingeid postkaarte või hoopiski lahendada ristsõnu?

Digitaalarhiiv DIGAR on tõeline aaretelaegas Sinu taskus! Oleme selle teinud veelgi kasutajasõbralikumaks. Loe arhiivi uutest võimalustest ja muudatustest siin. Lihtsalt targaks.
200 raamatut võistlevad kauneimate tiitli nimel

Hoia meie tegemistel silm peal, sest juba 11. veebruaril avalikustame eelmise aasta kauneimad raamatud.

Kokku esitati 163 raamatut konkursile "25 kauneimat Eesti raamatut 2015" ja 51 raamatut konkursile "5 kauneimat lasteraamatut".

Esitada võis 2015. aastal Eesti kirjastajate publitseeritud ning Eesti kunstnike kujundatud ja illustreeritud väljaandeid. Hinnatakse terviklikkust, disaini, küljendust, tüpograafiat, illustratsioone ja teostust.
Tule tutvu meie kunstikogu rikkusega

Rahvusraamatukogu avas eelmisel nädalal näituse “Mees, kes koosnes stiilist. Alo Hoidre 100“. Näitus eksponeerib valikut Hoidre 1960. aastate töödest, kuid pearõhk on tema viimase eluperioodi loomingul, mida iseloomustab vaba ja hoogne käsitluslaad ning huvitav litotehnika võimaluste kasutamine.
Kas otsid veel põhjuseid, miks meile külla tulla?

Tähistame ka Jaan Poska 150. sünniaastapäeva rändnäitusega meie fuajeegaleriis. See on osa Tallinna Linnavalitsuse korraldatud üritusteseeriast, mis päädib 24. jaanuaril kell 12 Poska skulptuuri avamisega Kadriorus Luigetiigi ääres. Meie peadirektor Janne Andresoo ütles südamlikult: “Oleme õnnelikud, et saame anda oma panuse Jaan Poska tunnustamisel ja meenutamisel tema juubeliaastal. Meile kui mäluasutusele on Jaan Poska pärandi järjepidev hoidmine ja edasikandmine väga oluline.”
Rahvusraamatukogu valmistab ette Tallinna raamatumessi

Rahvusraamatukogus toimub 7.–9. aprillini Tallinna raamatumess, mis kostitab kõiki huvilisi hea hinnaga raamatutega. Samuti korraldame seminare ja muid üritusi. Kevadine raamatumess on traditsiooniline sündmus Rahvusraamatukogus. Saab osta raamatuid, kohtuda kirjanike, kunstnike ja illustraatoritega.
VAT teater Tallinna raamatumessil

VAT teater tuleb raamatumessile lavastusega “Taevast sajab kõikseaeg kive”.

"Taevast sajab kõikseaeg kive" on tihedalt läbi põimitud tsitaatide ja mütoloogiatega ning viib vaatajad nii Tartusse kui Itaaliasse, Tuule kõrtsust Neverlandini välja. Seda vaatama tulles unustage kõik, mida päris-ajaloost teate
Kogumik „Valimised Eestis 1992-2015”
Kui suur oli hääletamisest osavõtt 1992. a. Riigikogu valimistel ning kui suur 2015. aastal? Kui palju kandidaate oli 1992. aasta kohalike omavalitsuste valimistel ning kui palju 2013. aastal? Mis on olnud läbi aegade kõige väiksem häälte arv, millega Riigikokku pääsetud? Nendele ja teistele küsimustele leiab vastused uuest kogumikust "Valimised Eestis 1992-2015. Statistikat ja selgitusi", mis annab statistilise ülevaate Eesti Vabariigis enam kui kahe aastakümne jooksul toimunud demokraatlikest valimistest ja rahvahääletustest, valimisseaduste muudatustest-täiendustest ja elektroonilise hääletamise korrast ning nende mõjust valimistulemustele ja -korraldusele.

Kogumik ilmus Vabariigi Valimiskomisjoni ja Eesti Rahvusraamatukogu koostöös. Ilmumas on ingliskeelne väljaanne.
Uus Summaria Europensia number

Parlamendiraamatukogu väljaanne "Summaria Iuridica 2015/5" võtab kokku välisajakirjades ilmunud õigusalaste teadusartiklite tutvustused. Laiemalt kajastatakse autoriõiguse ühtlustamise teemat ELis, mis on üks osa Andrus Ansipi juhitavast digitaalse ühisturu strateegiast.


Väljaandes on ka Eesti meedia kajastused.

Uus Summaria Iuridica number

"Parlamendiraamatukogu väljaanne Summaria Iuridica 2015/5 . Autoriõiguste ühtlustamisest Euroopa Liidus" võtab kokku välisajakirjades ilmunud õigusalaste teadusartiklite tutvustused. Laiemalt kajastatakse autoriõiguse ühtlustamise teemat ELis, mis on üks osa Andrus Ansipi juhitavast digitaalse ühisturu strateegiast.

Kui soovid mõnda artiklit lähemalt lugeda, võta ühendust iuridica@nlib.ee
Tahad tulla meile tööle?

Rahvusraamatukogu otsib personalispetsialisti!
Uudiskirjandus

Rahvusraamatukogu viienda korruse uuenenud lugemisalas on võimalik tutvuda Rahvusraamatukokku saabunud uute raamatutega

Valik raamatukokku saabunud raamatuid, jätk-, kaardi- ja noodiväljaandeid ning muusikalisi heli- ja videosalvestisi.

Väljapaneku kestus on üks nädal. Uus ekspositsioon igal kolmapäeval.
Eesti Rahvusraamatukogu
Tõnismägi 2 15189 Tallinn Tel. 630 7611 Faks 631 1410 nlib at nlib dot ee

Eesti Rahvusraamatukogu Uudiskiri