Eesti Rahvusraamatukogu - National Library of Estonia

Eesti Rahvusraamatukogu uudiskiri
HOIAME MÕTTEID, ET JAGADA TEIEGA

U U D I S K I R I - veebruar / 2015

Eesti kauneimad raamatud

Selguvad Eesti 2014. aasta kauneimad raamatud ja lähevad näitusele
5. veebruaril kuulutatakse Rahvusraamatukogus välja 2014. aasta Eesti kauneimad raamatud ning antakse üle ka Eesti Kirjastuste Liidu auhind „Aasta raamatusõber 2014”. Kauneimad raamatud pannakse välja Rahvusraamatukogu peanäitusessalis. Loe edasi

"seminar@25"
5. veebruaril toimub Rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis konkursi Eesti kauneimad raamatud 2014 raames seminar raamatute kujundamisest.
Ettekanded: Viive Noor “Müütide murdmine – pildiraamatud pole ainult lastele” (millised on tänapäeva pildiraamatud); Aarne Mesikäpp "Raamatukujundused raiepakul" (ülevaade eelmisel aastal Eestis ilmunud raamatute kujundustest).
Algus kell 15. Seminar on tasuta, vajalik registreerumine.
Vaata kava ja registreeru.

 

Rahvusvaheline köitekunsti näitus ja konverents
"Scripta manent V"

12. veebruaril algusega kl. 10.00 toimub Eesti Rahvusraamatukogu suures saalis rahvusvaheline konverents köitekunsti ja raamatu oleviku ja tuleviku teemadel. Esinevad luuletaja ja disainer Asko Künnap, semiootik ja mõtleja Valdur Mikita, kirjandusteadlane Maire Liivamets, köitekunstnikud Sirje Kriisa Eestist, Jacky Vignon Prantsusmaalt, Jeff Clements Suurbritanniast jt.
Oodatud on kõik raamatu- ja köitehuvilised, kunsti- ja kirjandusesõbrad. Konverents on tasuta. info at scriptamanent dot ee

Endel Annus 100

16. veebruaril kell 11 algab raamatukogu väikeses konverentsisaalis Endel Annuse elu ja tööd kajastav VII bibliograafiapäev ja esitletakse vastilmunud raamatut „Endel Annus 100”. Konverentsi järel kell 14.30 toimub tema poja, kunstnik Siim-Tanel Annuse maalinäituse avamine.

Tallinna raamatumess 9.-11. aprillini Eesti Rahvusraamatukogus

Rahvusraamatukogus 9.-11. aprillini toimuval Tallinna raamatumessil leiab aset suur raamatumüük ja hulk üritusi. Kolme päeva jooksul, neljapäevast laupäevani saab otse kirjastustelt osta soodsa hinnaga raamatuid ning toimuvad seminarid (Põhja- ja Baltimaade kirjandusfoorum ja tüpograafiaseminar "Kirjak 3"), töötoad, raamatuesitlused, kohtumised autoritega ja palju muud põnevat. Tegevust jätkub ka lastele.
Raamatumessi kava avaneb märtsis.
Sissepääs tasuta!

Emakeelepäev

13. märtsil algusega kell 11 toimub Eesti Rahvusraamatukogu väikeses konverentsisaalis kolmeteistkümnendat korda traditsiooniline emakeelepäeva üritus, seekord teemal "Eesti keele maagilisest mõjust".

Rahvusraamatukogu alustas Eesti tippdomeeni arhiveerimist

Rahvusraamatukogu peab Eesti Veebiarhiivi ning seoses sellega oleme alustamas esimese suuremahulise .ee domeenil asuvate ja vabalt kättesaadavate veebisaitide arhiveerimist. Tippdomeenil .ee on praegu Eesti Interneti Sihtasutuse andmetel registreeritud 79 732 domeeni, millest kavatseme suurema osa arhiveerida, et seal avaldatud teave oleks kasutatav teadlastele ning huvilistele nii tänapäeval kui ka tulevikus.

Üritused konverentsikeskuses

Fotod: Teet Malsroos

 

 

Tallinna Talvefestivali tasuta kontserdid Rahvusraamatukogus

- 12. veebruaril kell 15 fuajees
Irina Zahharenkova klaveril
Kavas: Bach, Beethoven, Brahms
- 19. veebruaril kell 15 fuajees
Ralf Taal klaveril
Kavas: Schumann, Chopin, Liszt
Vaba sissepääs.
Lähem info Talvefestivali kohta siit.

Uued väljaanded

Artiklikogumik Raamatukogud ja raamatukogundus Eestis 2002–2012 annab mitmekülgse ülevaate teadus-, eriala-, rahva- ning kooliraamatukogude võrgus toimunust. Läbiv teema on digitaalsest pöördest tulenev raamatukogude rolli muutumine ja infotehnoloogia areng raamatukogudes. Raamat sisaldab ka valdkondlikku sündmuste kronoloogiat, bibliograafiat ja raamatukogustatistikat.

Võrguväljaannete uued numbrid

Näitused

- 6.-26. veebruarini fuajeegaleriis Siim-Tanel Annuse isikunäitus „ Maailma loomine“
Näitus on pühendatud eesti rahvusbibliograafia looja ja raamatukogundusteadlase Endel Annuse 100. sünniaastapäevale.
Pildiseeria „Maailma loomine” on inspireeritud maailmaruumi lõpututest avarustest ja alguse algusest. Kosmogoonia astronoomia haruna uurib ilmaruumi tekkimist ja arengut. Kosmogoonia laiemas tähenduses on müüt, jutustus või ka õpetus maailma tekkimisest.
- 28. veebruarini 6. korruse galeriis „Eesti muusika plakatitel“
- 28. veebruarini 6. korruse näitusesaalis „Muusikainstrumente Sven Lõhmuse erakogust. Auhinnatud plaate Rahvusraamatukogu muusikakogust“
- 28. veebruarini peanäitusesaalis „25 kauneimat Eesti raamatut 2014. 5 kauneimat Eesti lasteraamatut 2014“
- 28. veebruarini muusikasaalis „ Aleksander Läte 155“
- 9. veebruarist kuni Riigikogu uue koosseisu kokkukutsumiseni õigusteaduste lugemissaalis “XII Riigikogu kõnes ja kirjas“
Kevadel toimuvad Riigikogu valimised ja XII koosseis (2011-2015) lõpetab töö. Selle sündmuse märkimiseks on Rahvusraamatukogu koostanud stendinäituse parlamendiliikmete tsitaatidest, mis pärinevad Riigikogu stenogrammidest. Teksti ilmestavad pildid Riigikogu fotoalbumist.
Kõnes öeldut täiendab väljapanek 2011. a. Riigikogu valimisi kajastavatest trükistest. Lisatud on raamatud ja artiklid, mis tutvustavad Riigikogu, tema ülesandeid ja tööd, ning valik vastuvõetud seadustest.
- 16. maini humanitaarteaduste saalis „Noor-Eesti“ ja teised: albumid 1900-1917

Vaata ka: http://www.nlib.ee/naitused

Soovita uudiskirja teistelewww.rahvusraamatukogu.ee/uudiskiri • Jälgi meid ka facebookis RR fb ja twitteris RR twitter

Uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Ettepanekud: avalike suhete osakond, info at rahvusraamatukogu dot ee

RR

Eesti Rahvusraamatukogu: Tõnismägi 2, 15189 Tallinn • Infotelefon: 630 7611 • www.rahvusraamatukogu.ee

Eesti Rahvusraamatukogu - National Library of Estonia